Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Aktualności
Koncert na zakończenie lata
Data dodania: 2020-09-17 18:13:30


     Na drugi koncert, w ramach tegorocznego Oławskiego Lata Organowego, zapraszamy w najbliższą niedzielę. Podobnie jak w sierpniu, i tym razem zapraszamy przed ekrany monitorów i telewizorów, aby posłuchać muzyki organowej w wyjątkowym klimacie kościoła śś. ap. Piotra i Pawła w Oławie. 
    Za instrumentem zasiądzie Mateusz Żegleń z Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Konceret będzie transmitowany na FB i stronie internetowej naszej parafii, a także za pośrednictwem Oławskiej Telewizji Kablowej, w niedzielę 20 września, o godz. 20.00. Dyrektorem artystycznym Lata Organowego jest mgr Paweł Ożga.
 

Mateusz Żegleń brał udział w licznych kursach mistrzowskich w interpretacji organowej, jak i improwizacji, u prof. Wolfganga Seifena, prof. Naji Hakim, dr. hab. Hanny Dys, dr. hab. Krzysztofa Urbaniaka, dr. Tomasza Głuchowskiego. Koncertuje w kraju i za granicą. Obecnie jest studentem trzeciego roku Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie organów Piotra Rojka. Na co dzień jest organistą w kościele pw. św. Stanisława Kostki we Wrocławiu.

 
Tu obejrzysz koncert IV Oławskiego Lata Organowego
Data dodania: 2020-08-08 20:39:37
W Niedzielę, 9 sierpnia, o godz. 20.00 - pierwszy w historii naszej parafii, koncert on-line. W ramach IV Oławskiego Lata Organowego, za kontuarem organów z kościoła śś. ap. Piotra i Pawła w Oławie, zasiądzie Dimitar Dimitrov z Sofii. Serdecznie zapraszamy.
 
 
 
 
Zapraszamy do Apostołów, na IV Oławskie Lato Organowe
Data dodania: 2020-08-08 20:27:15
Zapraszamy na IV Oławskie Lato Organowe. W tym roku będzie można wysłuchać koncertu on-line, na stronie FB naszej parafii oraz na naszej stronie internetowej, w niedzielę, 9 sieronia br., o godz. 20.00. Za instrumentem - Dimitar Dimitrov, organista katedry w Sofii (Bułgaria).
 
 
 
 
Nagrody Biblosa rozdano u Apostołów
Data dodania: 2020-06-24 17:32:42
 

Jubileuszowy Biblos

TO JUŻ JEST KONIEC...


Uroczystą galą wręczenia nagród zakończył się XV Powiatowy Konkurs Biblijny BIBLOS. Gala miała miejsce 18.06 br. w kościele śś. ap. Piotra i Pawła w Oławie. Ks. dziekan Janusz Gorczyca połączył ją z uroczystą Mszą dziękczynną za organizatorów oraz wszystkich uczestników i darczyńców konkursu.

- Tegoroczna, jubileuszowa edycja Konkursu, była ostatnią – oświadczyła w imieniu organizatorów Barbara Turczynowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie. – Do rezygnacji z kolejnych edycji zmusiła nas reforma oświaty i związane z nią ruchy kadrowe. [Konkurs odbywał się na poziomie szkół gimnazjalnych. Przypis red.]

 
Więcej...
 
Oławski Wieczór Uwielbienia u Apostołów
Data dodania: 2020-06-19 22:38:37
 
     Zapraszamy na kolejny Oławski Wieczór Uwielbieniaw piątek 26 czerwca br. 
 
      Tym razem okazją do wychwalania Pana, jest duchowe przygotowanie do święta patronów naszej parafii, śś. ap. Piotra i Pawła.

Gościem specjalnym Wieczoru będzie 

               ks. Adam Bilski,

znany kaznodzieja, freestyler i youtuber.

           

     Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00, z kazaniem ks. Adama; o godz. 19.00 – maraton uwielbienia.

   

        Organizatorem Wieczoru jest zespół muzyczny „Nuntiis”, działający przy naszej parafii.

            

 
Zapraszamy na uroczystość Bożego Ciała
Data dodania: 2020-06-06 12:13:49

       W czwartek, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tradycyjnie  -  Bożego Ciała.
 
Msze św. w naszym kościele, w tym dniu, zostaną odprawione o godz. 7.00, 8.00 10.00, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 11.30, 16.00 i 19.15.
 
       Ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiczne, procesja tego dnia odbędzie się jedynie wokół skweru św. Jana Pawła II., bez czterech ołtarzy; wyurszy po Msz o godz. 10.00.  W związku z tym prosimy nie parkować samochodów w obszarze skrzyżowania pl. Zamkowego z ul. Wrocławską, w bezpośredniej bliskości przejścia dla pieszych, bo tamtędy wyjdziemy na ulicę.
 
ZNIESIENIE LIMITU OSÓB W KOŚCIOŁACH
Data dodania: 2020-05-30 08:04:15
 

W kościołach, od soboty 30.05.2020 r. – bez ograniczeń uczestników liturgii, ale w maseczkach. Rząd RP ogłosił kolejny etap łagodzenia restrykcji sanitarnych, związanych z epidemią koronawirusa.

 

Uroczystości religijne i pogrzeby 

Zniesienie obostrzeń obejmie również kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja 2020 r. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

 

Ważne! W kościołach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Zahttps://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania 

Więcej...
 
Przelew na konto parafii - z kodem QR
Data dodania: 2020-05-18 12:56:13
 
     Uwaga! Od dziś jeszcze łatwiejsza forma składania datków na rzecz naszej parafii.
 
     Jeśli posiadasz aplikację mobilną swego banku, wystarczy że zeskanujesz kod QR naszego konta bankowego, wpiszesz kwotę jaką chcesz nam ofiarować i zaakceptujesz transakcję.

     Cała procedura, od uruchomienia aplikacji, trwa ok.10 sekund.
 
      Kod będzie dostępny również w kościele, m.in. przy regałach z prasą.
 
     Bóga zapłać za wspieranie naszej parafii.
 
 
<< Strona 4 >>