Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Aktualności
Jak złożyć deklarację adopcji duchowej
Data dodania: 2021-03-27 13:06:14

Msza św. z uroczystym przystąpieniem do duchowej adopcji dziecka poczętego została zaplanowana na niedzielę 28 marca br., o godz. 10.00. Ze względu na nowe obostrzenia epidemiczne nie wszyscy będą mogli wziąć w niej udział. Dlatego proponujemy, aby do tej inicjatywy przystąpić indywidualnie, prywatnie. Wypełnione deklaracje (dostępne m.in. na ołtarzach bocznych naszego kościoła parafialnego), można składać do 6 kwietnia w kancelarii, lub wrzucając do skrzynki na listy, przy wejściu do kancelarii.

 
Powiedz bezdomnym i ubogim
Data dodania: 2021-03-27 12:47:19
 
     Oławska Platforma Pomocy wspiera miejscowych bezdomnych i ubogich. Grupa wolontariuszy przygotowała dla nich paczki żywnościowe z okazji Świąt Wielkanocnych.
 
Będą rozdawane przy jadłodajni Caritas w Oławie

30 marca 2021 r. w godz. 12.00 - 12:30
 
 
W poszukiwaniu drogi
Data dodania: 2021-03-13 15:50:37
 
 

Kto z nas czasem nie pobłądził, komu nie zdarzyło się zejść z obranego kursu? Wszyscy mamy na swoim koncie takie potknięcia. W tej dyscyplinie nie ma bezbłędnych. A jeśli ktoś uważa inaczej, prawdopodobnie stracił pamięć. Na półmetku Wielkiego Postu, ks. Janusz Gorczyca zaprasza na refleksję o poszukiwaniu dobrej drogi.

 

 

 
 
 
Podejmij duchową adopcję dziecka poczętego
Data dodania: 2021-03-11 10:39:10

 

Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

     Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego to zobowiązanie do codziennej modlitwy jedną dziesiątką różańca świętego przez dziewięć miesięcy w intencji poczętego dziecka, by przyjęte z miłością mogło urodzić się w kochającej rodzinie.

     W niedzielę 28 marca 2021 r., podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 będzie można złożyć uroczyste przyrzeczenie modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Przyrzeczenie można złożyć także prywatnie, w domu.

 
Zapraszamy na Spotkania Pasyjne Młodych
Data dodania: 2021-02-27 11:38:46
     Wielkopostne Spotkania Pasyjne Młodych, to tegoroczna inicjatywa młodzieży skupionej przy naszej parafii, przy wsparciu ich duszpasterza ks. Jakuba Sadzyńskiego. Odbywają się w każdy piątek, po wieczornej Mszy św., za każdym razem przybierając różną formę. Sporo jest tam medytacji, sporo muzyki i dobrego nastroju.
     Na najbliższy piątek, 5 marca, młodzi przygotowali nabożeństwo Drogi Krzyżowej z fragmentami filmu "Pasja", Mela Gibsona. W imieniu organizatorów Spotkań zapraszamy młodzież uczącą się, studiującą i pracującą oraz wszystkich chętnych.
 
Proboszcz zaprasza na morsowanie
Data dodania: 2021-02-13 13:41:08
 
    Morsowanie??? A cóż to za pomysł?! Media mówią o szaleńcach, którzy w pogoni za adrenaliną narażają się na trwałą utratę zdrowia, a nawet na śmierć, a tu taka ekstrawagancja!
    A może jednak warto przyjrzeć się temu pomysłowi? Ks. Janusz Gorczyca zaprasza wszystkich, którzy nie boją się wyzwań...
 
 
 
 
Zbiórka elektrośmieci - pomoc misjonarzom!
Data dodania: 2021-01-16 11:53:58


Dobiega końca zbiórka elektrośmieci na rzecz misji. Zużyty sprzęt AGD i RTV można przynosić w godzinach pracy biura parafialnego do 4 lutego, do godz. 11.00.

Warto dodać, że wśród misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach są również kapłani oraz siostry zakonne pochodzące z terenów naszej archidiecezji. Zachęcamy do aktywnego wzięcia udziału w zbiórce.

 
Adwentowej debaty część 4
Data dodania: 2020-12-19 13:14:28
 

No i nastała ostatnia niedziela tegorocznego Adwentu. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Nasi duszpasterze wychodząc od dzisiejszej Ewangelii wychylają się już ku Świętom. Tylko dlaczego chcą zmieniać świat?... Zapraszamy do obejrzenia ostatniego odcinka adwentowych rozmów „Między proboszczem a wikarym”. Czy będzie ciąg dalszy? To zależy także od Was. Wysyłajcie maile z opiniami, albo komentujcie na Facebooku, czy na YouTube.

 

 
<< Strona 3 >>