Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Aktualności
Z Fatimy, przez Krzeptówki do Oławy
Data dodania: 2021-04-20 12:30:12

      Od najbliższego piątku, 23 kwietnia, w naszej parafii będziemy gościli figurę Matki Bożej Fatimskiej z sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem. Figura peregrynuje po polskich parafiach od października 2020 roku.

Inicjatywa, pod patronatem Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach, odbywa się pod hasłem „Matko Boża, zjednocz serca Polaków, abyś była bardziej znana i kochana, aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił cały świat". Ważne jest to, aby w czasie peregrynacji modlić się konkretnie w tej właśnie intencji!

 

Więcej...
 
Święto Chrztu Polski - wywieś flagę!
Data dodania: 2021-04-10 12:43:11

14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski (14 kwietnia 966 r.)
     Jest to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce. Ważne jest, aby pamięć o tak ważnym wydarzeniu była kultywowana rokrocznie, tak aby zapadła głęboko w pamięci i serca wszystkich Polaków, zwłaszcza najmłodszych pokoleń.
      Akcja Katolicka wraz z Fundacją SŁOWO zaprasza do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie flagi. Więcej na www.swietochrztu.pl.
 
 
Życzenia z Syberii
Data dodania: 2021-04-05 08:27:08
Wielkanocne życzenia przesłał nam o. Dariusz Białek, klaretyn, proboszcz naszej siostrzanej parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Krasnojarsku. Przypomnijmy, że z tą właśnie parafią budujemy most modlitweny mający nas zbliżać do siebie i duchowo wspierać.
 
 
 
 
Św. Jan Paweł II o krzyżu
Data dodania: 2021-04-02 14:58:48
 

     „Człowiek może powiedzieć Bogu: nie. Człowiek może powiedzieć Chrystusowi: nie. Ale – pytanie zasadnicze: czy wolno? I w imię czego “wolno”? Jaki argument rozumu, jaką wartość woli i serca można przedłożyć sobie samemu i bliźnim, i rodakom, i narodowi, ażeby odrzucić, ażeby powiedzieć “nie” temu, czym wszyscy żyliśmy przez tysiąc lat?! Temu, co stworzyło podstawę naszej tożsamości i zawsze ją stanowiło".

 

Więcej...
 
Jak złożyć deklarację adopcji duchowej
Data dodania: 2021-03-27 13:06:14

Msza św. z uroczystym przystąpieniem do duchowej adopcji dziecka poczętego została zaplanowana na niedzielę 28 marca br., o godz. 10.00. Ze względu na nowe obostrzenia epidemiczne nie wszyscy będą mogli wziąć w niej udział. Dlatego proponujemy, aby do tej inicjatywy przystąpić indywidualnie, prywatnie. Wypełnione deklaracje (dostępne m.in. na ołtarzach bocznych naszego kościoła parafialnego), można składać do 6 kwietnia w kancelarii, lub wrzucając do skrzynki na listy, przy wejściu do kancelarii.

 
Powiedz bezdomnym i ubogim
Data dodania: 2021-03-27 12:47:19
 
     Oławska Platforma Pomocy wspiera miejscowych bezdomnych i ubogich. Grupa wolontariuszy przygotowała dla nich paczki żywnościowe z okazji Świąt Wielkanocnych.
 
Będą rozdawane przy jadłodajni Caritas w Oławie

30 marca 2021 r. w godz. 12.00 - 12:30
 
 
W poszukiwaniu drogi
Data dodania: 2021-03-13 15:50:37
 
 

Kto z nas czasem nie pobłądził, komu nie zdarzyło się zejść z obranego kursu? Wszyscy mamy na swoim koncie takie potknięcia. W tej dyscyplinie nie ma bezbłędnych. A jeśli ktoś uważa inaczej, prawdopodobnie stracił pamięć. Na półmetku Wielkiego Postu, ks. Janusz Gorczyca zaprasza na refleksję o poszukiwaniu dobrej drogi.

 

 

 
 
 
Podejmij duchową adopcję dziecka poczętego
Data dodania: 2021-03-11 10:39:10

 

Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

     Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego to zobowiązanie do codziennej modlitwy jedną dziesiątką różańca świętego przez dziewięć miesięcy w intencji poczętego dziecka, by przyjęte z miłością mogło urodzić się w kochającej rodzinie.

     W niedzielę 28 marca 2021 r., podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 będzie można złożyć uroczyste przyrzeczenie modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Przyrzeczenie można złożyć także prywatnie, w domu.

 
<< Strona 3 >>