Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Aktualności
Do Centrum Formacji na niedzielną Mszę św.
Data dodania: 2020-10-24 17:44:30


        W związku z ostrymi ograniczeniami, otwieramy Centrum Formacji, aby zwiększyć możliwość pełnego uczestniczenia we Mszy św. W dwóch salach, przestrzegając obowiązujących limitów, będzie można uczestniczyć w Mszy transmitowanej na żywo, z naszego kościoła. Podczas w Mszy w Centrum Formacji będzie też można przystąpić do Komunii św. (Kapłan przyjdzie z Najświętszym Sakramentem do zebranych w obu salach). Centrum będzie dostępne podczas wszystkich Mszy niedzielnych.

 

Uwaga! Dodatkowe Msze św. - W niedzielę, do odwołania, w kościele Apostołów w Oławie, będą odprawiane dodatkowe dwie Msze św. – o godz. 9.00 i o 15.00. Również i na tych Mszach będzie można uczestniczyć w Centrum Formacji.

 

Wykaz Mszy św. w niedzielę, w czasie pandemii, w naszej parafii:

Godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.30, 13.00, 15.00, 16.00, 18.00, 19.15

Nabożeństwo Różańcowe – godz. 17.30.

 

 

 
Transmisje Mszy św. u Apostołów w Oławie
Data dodania: 2020-10-18 12:49:23
 
     Ze względu na ograniczenia epidemiczne, ponownie obowiązujące w naszym kraju, zapraszamy na transmisje Mszy św. z naszego kościoła.
     W Eucharystii można uczestniczyć za pośrednictwem strony FB naszej parafii, przez całą niedzielę. 
 
Nowenna w intencji Trybunału Konstytucyjnego
Data dodania: 2020-10-10 11:37:23

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w myśl słów św. Jan Paweł II "Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat", zachęca do dziewięciodniowej Nowenny, za przyczyną św. Jana Pawła II, w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, Trybunał Konstytucyjny zbada niezgodność tzw. przesłanki eugenicznej z Konstytucją RP.

W naszym kościele Nowenna będzie odprawiana w łączności z Różańcem, od 13 do 21 października 2020 r. Zapraszamy.

 

Pobierz tekst Nowenny do indywidualnego odmawiania

 
Drugi koncert w ramach Oławskiego Lata Organowego 2020 r.
Data dodania: 2020-09-20 14:53:02
 
Tegoroczne Oławskie Lato Organowe, prezentowane on-line, czas zakończyć. Zapraszamy na kolejną produkcję muzyczną, realizowaną przez naszą parafię oraz Classical Sound Studio Paweł Ożga. Na zakończenie IV edycji OLO, skróconej z powodu pandemii, wystąpi Mateusz Żegleń, student Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
     Transmisja koncertu odbędzie się w niedzielę 20 września 2020 r., o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.
 
 
 
 
 
 
Koncert na zakończenie lata
Data dodania: 2020-09-17 18:13:30


     Na drugi koncert, w ramach tegorocznego Oławskiego Lata Organowego, zapraszamy w najbliższą niedzielę. Podobnie jak w sierpniu, i tym razem zapraszamy przed ekrany monitorów i telewizorów, aby posłuchać muzyki organowej w wyjątkowym klimacie kościoła śś. ap. Piotra i Pawła w Oławie. 
    Za instrumentem zasiądzie Mateusz Żegleń z Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Konceret będzie transmitowany na FB i stronie internetowej naszej parafii, a także za pośrednictwem Oławskiej Telewizji Kablowej, w niedzielę 20 września, o godz. 20.00. Dyrektorem artystycznym Lata Organowego jest mgr Paweł Ożga.
 

Mateusz Żegleń brał udział w licznych kursach mistrzowskich w interpretacji organowej, jak i improwizacji, u prof. Wolfganga Seifena, prof. Naji Hakim, dr. hab. Hanny Dys, dr. hab. Krzysztofa Urbaniaka, dr. Tomasza Głuchowskiego. Koncertuje w kraju i za granicą. Obecnie jest studentem trzeciego roku Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie organów Piotra Rojka. Na co dzień jest organistą w kościele pw. św. Stanisława Kostki we Wrocławiu.

 
Tu obejrzysz koncert IV Oławskiego Lata Organowego
Data dodania: 2020-08-08 20:39:37
W Niedzielę, 9 sierpnia, o godz. 20.00 - pierwszy w historii naszej parafii, koncert on-line. W ramach IV Oławskiego Lata Organowego, za kontuarem organów z kościoła śś. ap. Piotra i Pawła w Oławie, zasiądzie Dimitar Dimitrov z Sofii. Serdecznie zapraszamy.
 
 
 
 
Zapraszamy do Apostołów, na IV Oławskie Lato Organowe
Data dodania: 2020-08-08 20:27:15
Zapraszamy na IV Oławskie Lato Organowe. W tym roku będzie można wysłuchać koncertu on-line, na stronie FB naszej parafii oraz na naszej stronie internetowej, w niedzielę, 9 sieronia br., o godz. 20.00. Za instrumentem - Dimitar Dimitrov, organista katedry w Sofii (Bułgaria).
 
 
 
 
Nagrody Biblosa rozdano u Apostołów
Data dodania: 2020-06-24 17:32:42
 

Jubileuszowy Biblos

TO JUŻ JEST KONIEC...


Uroczystą galą wręczenia nagród zakończył się XV Powiatowy Konkurs Biblijny BIBLOS. Gala miała miejsce 18.06 br. w kościele śś. ap. Piotra i Pawła w Oławie. Ks. dziekan Janusz Gorczyca połączył ją z uroczystą Mszą dziękczynną za organizatorów oraz wszystkich uczestników i darczyńców konkursu.

- Tegoroczna, jubileuszowa edycja Konkursu, była ostatnią – oświadczyła w imieniu organizatorów Barbara Turczynowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie. – Do rezygnacji z kolejnych edycji zmusiła nas reforma oświaty i związane z nią ruchy kadrowe. [Konkurs odbywał się na poziomie szkół gimnazjalnych. Przypis red.]

 
Więcej...
 
<< Strona 2 >>