Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Aktualności
Podejmij duchową adopcję dziecka poczętego
Data dodania: 2021-03-11 10:39:10

 

Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

     Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego to zobowiązanie do codziennej modlitwy jedną dziesiątką różańca świętego przez dziewięć miesięcy w intencji poczętego dziecka, by przyjęte z miłością mogło urodzić się w kochającej rodzinie.

     W niedzielę 28 marca 2021 r., podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 będzie można złożyć uroczyste przyrzeczenie modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Przyrzeczenie można złożyć także prywatnie, w domu.

 
Zapraszamy na Spotkania Pasyjne Młodych
Data dodania: 2021-02-27 11:38:46
     Wielkopostne Spotkania Pasyjne Młodych, to tegoroczna inicjatywa młodzieży skupionej przy naszej parafii, przy wsparciu ich duszpasterza ks. Jakuba Sadzyńskiego. Odbywają się w każdy piątek, po wieczornej Mszy św., za każdym razem przybierając różną formę. Sporo jest tam medytacji, sporo muzyki i dobrego nastroju.
     Na najbliższy piątek, 5 marca, młodzi przygotowali nabożeństwo Drogi Krzyżowej z fragmentami filmu "Pasja", Mela Gibsona. W imieniu organizatorów Spotkań zapraszamy młodzież uczącą się, studiującą i pracującą oraz wszystkich chętnych.
 
Proboszcz zaprasza na morsowanie
Data dodania: 2021-02-13 13:41:08
 
    Morsowanie??? A cóż to za pomysł?! Media mówią o szaleńcach, którzy w pogoni za adrenaliną narażają się na trwałą utratę zdrowia, a nawet na śmierć, a tu taka ekstrawagancja!
    A może jednak warto przyjrzeć się temu pomysłowi? Ks. Janusz Gorczyca zaprasza wszystkich, którzy nie boją się wyzwań...
 
 
 
 
Zbiórka elektrośmieci - pomoc misjonarzom!
Data dodania: 2021-01-16 11:53:58


Dobiega końca zbiórka elektrośmieci na rzecz misji. Zużyty sprzęt AGD i RTV można przynosić w godzinach pracy biura parafialnego do 4 lutego, do godz. 11.00.

Warto dodać, że wśród misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach są również kapłani oraz siostry zakonne pochodzące z terenów naszej archidiecezji. Zachęcamy do aktywnego wzięcia udziału w zbiórce.

 
Adwentowej debaty część 4
Data dodania: 2020-12-19 13:14:28
 

No i nastała ostatnia niedziela tegorocznego Adwentu. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Nasi duszpasterze wychodząc od dzisiejszej Ewangelii wychylają się już ku Świętom. Tylko dlaczego chcą zmieniać świat?... Zapraszamy do obejrzenia ostatniego odcinka adwentowych rozmów „Między proboszczem a wikarym”. Czy będzie ciąg dalszy? To zależy także od Was. Wysyłajcie maile z opiniami, albo komentujcie na Facebooku, czy na YouTube.

 

 
Adwentowej debaty cz. 3
Data dodania: 2020-12-12 16:18:30

„Między proboszczem, a wikarym”, to cykl adwentowych rozważań naszych duszpasterzy. Czas szybko płynie. Mamy już trzecią niedzielę adwentu, więc i trzeci odcinek rozważań. Tym razem księża, bazując jak zwykle na niedzielnych czytaniach mszalnych, opatrzyli je tajemniczym tytułem – „Jak boli, to rośnie”. O czym mowa? Trzeba obejrzeć. Premiera odcinka w sobotę 12 grudnia br., o godz. 18.00.

 

 
 
Jak proboszcz z wikarym. Adwentowa rozmowa cz. 2
Data dodania: 2020-12-05 15:52:18
 
     Zapraszamy do obejrzenia drugiego odcinka Rozmów Adwentowych „Jak proboszcz z wikarym”. Rozważania oparte o liturgię czytań z II Niedzieli Adwentu, prowadzi ks. Janusz Gorczyca i ks. Adam Bilski. Tym razem rozmowa dotyczy prawdy, z którą każdy z nas musi się zmierzyć. O jaką prawdę chodzi? Proszę posłuchać.
 
 
 
 
 
Bystrzyca zaprasza na małżeńskie spotkania
Data dodania: 2020-11-29 15:12:05

     

            Jak widać, nie tylko w miastach rodzą się ciekawe inicjatywy. Wszystko zależy od człowieka. Jeżeli znajdą się Boży szaleńcy, dzieło rozwija się błyskawicznie.

            W pobliskiej Bystrzycy chwilę wytchnienia mogą znaleźć nie tylko małżeństwa, ale każdy, kto chce się pomodlić za swoich najbliższych.

            Zapraszamy do obejrzenia reportażu „Umocnić jedność”, autorstwa ks. Janusza Gorczycy. 

 

 

 
 
<< Strona 2 >>