Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XI Niedziela Zwykła - 2024-06-16
Data dodania: 2024-06-16

1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii Siostrę Marię Jadczak z bezhabitowego Zgromadzenia Sług Jezusa. Siostra od 7 lat pracuje na Ukrainie. Na zakończenie każdej z Mszy świętych, Siostra przedstawi obecną sytuację w parafii w Żytomierzu, w której posługuje. Po Eucharystii będzie można złożyć ofiarę do „puszek” na dzieła realizowane w Ukrainie przez jej Zgromadzenie.

2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 17.30 przed wieczorną Eucharystią.

3. W piątek, 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszamy w niedzielę.

W piątek zapraszamy młodzież o godz. 19:00 na spotkanie do Centrum Formacji. Na spotkaniu obecna będzie grupa młodzieży razem z ks.Tomaszem z parafii w Siechnicach. Będą  chcieli dać świadectwo z uczestnictwa w Festiwalu Życia w Kokotku - (jest to jedno z największych spotkań dla młodzieży w Polsce) i zachęcić młodzież do udziału w tym  wydarzeniu, które odbędzie się w lipcu.  Więcej informacji na temat Festiwalu Życia dostępne na Facebooku parafii. Zachęcamy i zapraszamy zainteresowaną młodzież na spotkanie informacyjne

4. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, pamiętamy o tatusiach z okazji Dnia Ojca.

5. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy.

6. Zapraszamy na III Pielgrzymkę Margaretek i Dwunastek do Św. Anny w Miliczu dnia 13 lipca ( sobota ). Zapisy w kancelarii. Szczegóły na plakatach.

7. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu…