Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

X Niedziela Zwykła - 2024-06-09
Data dodania: 2024-06-09

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Dziś zbiórka ofiar na Hospicjum Domowe Caritas. W parafii w Godzikowicach wieczór dziękczynienia o godz.17.00.

2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru o godz. 17.30 wspólnie śpiewamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

3.W najbliższy wtorek Wspólnota Effatha służy modlitwą wstawienniczą po wieczornej Mszy Świętej godz 18.45 w Centrum Formacji. Zapraszamy wszystkich będących w potrzebie !

4. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy. Nadto w trzynasty dzień miesiąca o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostrę Marię Jadczak z bezhabitowego Zgromadzenia Sług Jezusa. Siostra od 7 lat pracuje na Ukrainie. Na zakończenie każdej z Mszy świętych, Siostra przedstawi obecną sytuację w parafii w Żytomierzu, w której posługuje. Po Eucharystii będzie można złożyć ofiarę do „puszek” na dzieła realizowane w Ukrainie przez jej Zgromadzenie.

O godz.11.30 Mszę Św. Prymicyjną odprawi ks. Marek Goliczewski.

6. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Zmarłym w ostatnich dniach Parafianom chciejmy wypraszać dar życia wiecznego…

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.

W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.