Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Zesłanie Ducha Świętego - 2024-05-18
Data dodania: 2024-05-18

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. W Archidiecezji Wrocławskiej uroczyste otwarcie Synodu.

Zapraszamy dziś na godzinę 15 do kina Odra,na kolejne części serialu „The Chosen”. Na hasło Fundacja dla Rodziny bilet w cenie 14 zł .

2. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz.17.30 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym

3. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

4. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.

5. W sobotę 25 maja o godz.17.00 zapraszamy na modlitwę w intencji pokoju w ramach duchowego dzieła Gwiazd na płaszczu Maryi Królowej Pokoju.

6. W przyszłą niedzielę w uroczystość Najświętszej Trójcy przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy oraz będziemy gościć Polsko-ukraiński zespół muzyczny „Solowej” z Tarnopola, który zajmuje się organizacją pomocy ubogim rodzinom oraz dzieciom z domów dziecka. Poprzez swoją muzykę pragną wyrazić wdzięczność wszystkim Polakom za ich nieustanne wsparcie dla narodu Ukrainy. Po mszy będzie możliwość wsparcia zespołu poprzez zakupienie ich płyt z nagraniami.

7. Natomiast w kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

8. W sobotę 1 czerwca, razem z Parafią Miłosierdzia Bożego organizujemy wyjazd na Lednicę, czyli największe spotkanie młodych w Polsce. Zachęcamy serdecznie młodzież do zapisów na to wydarzenie, poprzez link na Facebooku naszej parafii. Więcej informacji u ks. Jakuba.

9. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W środę, 22 maja – św. Rita z Casci, „drogocenna perła Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.