Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

VI Niedziela Zwykła - 2024-02-11
Data dodania: 2024-02-11

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W Archidiecezji Wrocławskiej obchodzimy w poniedziałek 12 lutego. Na  Mszach Świętych udzielimy sakramentu chorych.

Również dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Małżeństw. Pamiętajmy o modlitwie za małżeństwa i rodziny. Apostolskie Nutki zapraszają na kiermasz ciast.

2. We wtorek o godz. 17.30 różaniec fatimski i Msza św. w int. Ojczyzny.

3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 7.00; 9.00; 18.00 i 19.15. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas.

4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski prosi o solidarność z ofiarami wojny na Ukrainie i zorganizowanie ogólnopolskiej zbiórki pieniężnej we wszystkich parafiach w Polsce, po każdej Mszy Świętej w Środę Popielcową 14 lutego br. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom

5. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

6. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci zapraszamy na godz. 16.45 a dorosłych na godz. 9.00 i 17.30. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu popołudniami o godz. 17.15 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych.

W piątek, 16 lutego w wielu miejscach naszego kraju odbędzie się kolejna "Noc walki o błogosławieństwo dla Polski", także i nasza parafia włączy się w to wydarzenie. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18:00. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 24:00. Zapraszamy do modlitwy za naszą Ojczyznę. 

7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

Wspólnota EFFATHA Służy modlitwą wstawienniczą w każdy drugi wtorek miesiąca po mszy św. o godz.18.00 w Centrum Formacji. Zapraszamy wszystkich będących w potrzebie.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 14 lutego – św. św. Cyryl i Metody, Apostołowie Słowian, których również śmiało możemy traktować jako ojców tamtejszej kultury i piśmiennictwa.

Również w środę, 14 lutego – św. Walenty, patron zakochanych.