Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

IV niedziela zwykła - 2024-01-28
Data dodania: 2024-01-28

1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.

2. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. Godzinę przed wieczorną Mszą Świętą, z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do spowiedzi świętej.

5. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

6. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, poranne Msze odprawimy według formularza o tym Świętym, na zakończenie której pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem. To również pierwsza sobota miesiąca, zatem po Mszy o godz.9.00 wspólnie odmówimy modlitwę różańcową.

7. W niedzielę 4 lutego naszym niedzielnym kaznodzieją będzie ks. Piotr Rozpędowski - diecezjalny duszpasterz młodzieży. Po każdej Mszy świętej będzie istniała możliwość wsparcia finansowego działań młodzieżowych w naszej archidiecezji. Na darczyńców czekają różańce przywiezione przez ks. Piotra z Medjugorie. 

Na mszy św. o godz.13.00 będzie poświęcona monstrancja Świętej Rodziny.

8. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

9. We wtorek o godz.11.00 msza św. pogrzebowa śp. Józefa Herby - długoletniego organisty naszej parafii.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 31 stycznia – św. Jan Bosko, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży i wybitny pedagog XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych.