Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Trzech Króli - 2024-01-06
Data dodania: 2024-01-06

1. Dziś radujemy się Epifanią Boga, który objawia się całej ludzkości – reprezentowanej przez Trzech Mędrców – i zachęca nas, byśmy pozwalali się Jemu prowadzić, bo On wciąż wychodzi nam naprzeciw, On pragnie być Bogiem bliskim, Emmanuelem – Bogiem z nami… Na zakończenie dzisiejszych Mszy błogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Boga do naszego życia i mamy pragnienie, by On nam towarzyszył i prowadził po życiowych ścieżkach.

2. W dzisiejszą uroczystość obchodzimy Misyjny Dzień Dziecka i w sposób szczególny pamiętamy o tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu. Zapraszamy na nasze wędrowanie z mędrcami-królami, które rozpoczniemy po Mszy Świętej o godz. 13.00 i zakończymy je w kościele Miłosierdzia Bożego.

3. W jutrzejszą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę.

4. Serdecznie zapraszamy na Noworoczny Skrzypcowy Koncert kolęd w wykonaniu uczniów ze Szkoły SUZUKI w Oławie i Szkoły SUZUKI w Oleśnicy w niedzielę  o godz.12.15.

5. Przekazujemy dla wszystkich świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny najserdeczniejsze życzenia.