Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

II Niedziela Adwentu - 2023-12-10
Data dodania: 2023-12-10

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Za tydzień rekolekcje, które poprowadzi ks. Rafał Michaelis - diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do koszyczka.

3. Dziś przypada 111 rocz. urodzin bł. Wiktorii Ulma i z tej racji zostały uroczyście wprowadzone relikwie Błogosławionej Rodziny.

4. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom".

Pobłogosławione opłatki na wigilijny stół razem ze świecami nabyć możemy po każdej mszy św. w holu kościoła. Dochód ze sprzedaży opłatków będzie przeznaczony na monstrancję Świętej Rodziny.

5. Roraty w naszym kościele o godz.6.45 Serdecznie zapraszamy.

6 Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

7. W przyszłą niedzielę wolontariusze Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej SALVATTI, będą sprzedawać rwandyjską kawę wspierając kraje misje.

8. Zapewniamy jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie.