Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XXIII Niedziela Zwykła - 2023-09-10
Data dodania: 2023-09-10

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Serdecznie zapraszamy na pierwsze powakacyjne uwielbienie ku czci świętej Rity. Gościem specjalnym  będzie ksiądz biskup Maciej Małyga, który rozpocznie nasze uwielbienie uroczystą Mszą Świętą o godzinie 19.15 podczas której nastąpi poświęcenie róż św. Rity. Po Mszy będzie miała miejsce  konferencja. Następnie będziemy uwielbiać Pana Jezusa wraz z zespołem „Nuntis” i modlić się o uwolnienie od zła oraz uzdrowienie z chorób duszy i ciała.

Ponadto w trakcie uwielbienia będzie możliwość złożenia róż przy figurze  św. Rity i oddania czci relikwiom św. Rity. Całość zakończy się indywidualnym błogosławieństwem. 

Po raz pierwszy będzie Uwielbieniowa Księga Świadectw w której będzie można wpisywać swoje  świadectwa, prośby i podziękowania. 

2. We wtorek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. O godz.19.00 w Centrum Formacji spotkanie synodalne. Zapraszamy katechetów, przedstawicieli wspólnot działających w parafii i wszystkich zainteresowanych.

3. W środę nabożeństwo fatimskie o godz.17.15, a o godz.18.00 msza św. na rozpoczęcie Seminarium Odnowy Wiary.

3. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.

W kościele NMP Różańcowej w Oławie Msza św. o godz.18.30 ku czci św. Szarbela z namaszczenie olejem Świętego. Przed Mszą św. różaniec. Uroczystością przewodniczyć będzie ks. Dawid Dudziak, wikariusz parafii NMP Miłosierdzia w Oleśnicy. Zaprasza ks. Proboszcz

4. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy piątek) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

W piątek o godz.19.00 spotkanie młodzieży związane z wyjazdem na spotkanie młodych na Górę Ślęże dnia 23 września. Szczegóły na plakatach.

5. Zapraszamy na Pielgrzymkę duchowieństwa i wiernych Archidiecezji wrocławskiej na Jasną Górę - piątek 15 września 2023 r. To będzie wyjątkowy dzień dla naszej Parafii bo na Uroczystej Mszy Świętej w Bazylice na Jasnej Górze zagrają nasze kochane Apostolskie Nutki. W drodze do Częstochowy odwiedzimy Sanktuarium św. Rity w Głębinowie nad jeziorem Nyskim. Zapisy w kancelarii. Koszt 80 zł. Wyjazd 8.00

6. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jednocześnie będziemy obchodzili kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku.

7. Dziękujemy za ofiary i zakup cegiełek na wykonanie monstrancji św. Rodziny z liliami.

8. Zapraszamy na film ULMOWIE BŁOGOSŁAWIONA RODZINA w kinie Odra w dniach 10 i 14 września. Szczegóły na plakatach.

10. Do 1 października potrwają zapisy kandydatów do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Przypominamy, że do tego sakramentu mogą przystąpić dzieci z naszej parafii z III kl. szkół podstawowych. Zapisów dokonują rodzice kancelarii parafialnej u ks. Adama w poniedziałki od godz. 10.00 do 11.00 oraz w środy od godz. 16.30 do 17.30. Przy zapisach należy przedstawić świadectwo z katechizacji z pierwszej i drugiej klasy, świadectwo chrztu jeśli dziecko było ochrzczone poza naszą parafią i zgodę księdza Proboszcza swojej parafii. W drugiej połowie października rozpoczną się spotkania formacyjne i nie będzie już możliwości dołączenia do grupy. Przy zapisach należy wpłacić 230 złotych na pamiątki oraz przygotowania związane z uroczystością. 

11. Do końca września potrwają zapisy kandydatów do Bierzmowania. Przypominamy, że do Bierzmowania mogą przystąpić nasi parafianie, z I kl. szkół ponadpodstawowych. Przy zapisach należy przedstawić następujące dokumenty: świadectwo szkolne z trzech ostatnich klas i świadectwo chrztu ( dotyczy osób niechrzczonych w naszej parafii). Zainteresowani mają się zgłosić osobiście w kancelarii parafialnej, we wtorki lub w czwartki po wieczornej mszy do ks. Jakuba.