Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XXII Niedziela Zwykła - 2023-09-03
Data dodania: 2023-09-03

1. Czas urlopów i wakacji, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. 4 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży.

2. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie finałowym Oławskiego Lata Organowego. Tym razem na naszych organach zagra Arkadiusz Popławski, znany polski improwizator i kustosz słynnych organów Katedry we Fromborku. Koncert rozpocznie sie w środę o godz. 19.00 w naszej świątyni.

Zapraszamy również do udziału w uroczystym  koncercie i mszy świętej z okazji jubileuszu 20-lecia pracy artystycznej naszego pana organisty. Wydarzenie to będzie miało miejsce w najbliższą sobotę o godz. 17.00. Zapraszamy.

3. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego..

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy Świętej będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy również prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej.

5. Papieski Wydziała Teologiczny  we Wrocławiu zachęca zarówno nauczycieli, jak i lekarzy, pielęgniarki oraz inne grupy zawodowe do podjęcia „Podyplomowych Kwalifikacyjnych Studiów Nauk o Rodzinie. Szczegóły w "Głosie Apostołów".

6 Zapraszamy na Pielgrzymkę duchowieństwa i wiernych Archidiecezji wrocławskiej na Jasną Górę – czuwanie: 15 września 2023 r. To będzie wyjątkowy dzień dla naszej Parafii bo na Uroczystej Mszy Świętej w Bazylice na Jasnej Górze zagrają nasze kochane Apostolskie Nutki. W drodze do Częstochowy odwiedzimy Sanktuarium św. Rity w Głębinowie nad jeziorem Nyskim. Zapisy w kancelarii. Koszt 80 zł. Wyjazd 8.00

7. Dziękujemy za ofiary i zakup cegiełek na wykonanie monstrancji św. Rodziny z liliami.

8. Serdecznie zapraszamy na pierwsze powakacyjne uwielbienie ku czci świętej Rity, które odbędzie się 10 września, w następną niedzielę. Gościem specjalnym  będzie ksiądz biskup Maciej Małyga, który rozpocznie nasze uwielbienie uroczystą Mszą Świętą o godzinie 19.15 podczas której nastąpi poświęcenie róż św. Rity. Po Mszy będzie miała miejsce  konferencja. Następnie będziemy uwielbiać Pana Jezusa wraz z zespołem „Nuntis” i modlić się o uwolnienie od zła oraz uzdrowienie z chorób duszy i ciała.

Ponadto w trakcie uwielbienia będzie możliwość złożenia róż przy figurze  św. Rity i oddania czci relikwiom św. Rity. Całość zakończy się indywidualnym błogosławieństwem. 

Po raz pierwszy będzie Uwielbieniowa Księga Świadectw w której będzie można wpisywać swoje  świadectwa, prośby i podziękowania. 

9. Przypominamy, że do 5 września można zapisywać się na seminarium odnowy wiary. Przy zapisach należy wpłacić 25 zł na notatnik.  Szczegóły na plakatach w gablotach.

10. Do końca września potrwają zapisy kandydatów do Bierzmowania. Przypominamy, że do Bierzmowania mogą przystąpić nasi parafianie, z I kl. szkół ponadpodstawowych. Przy zapisach należy przedstawić następujące dokumenty: świadectwo szkolne z trzech ostatnich klas i świadectwo chrztu ( dotyczy osób niechrzczonych w naszej parafii). Zainteresowani mają się zgłosić osobiście w kancelarii parafialnej, we wtorki lub w czwartki po wieczornej mszy lub w sobotę od 10.00 do 11.00 do ks. Jakuba.

11. Zapraszamy na film ULMOWIE BŁOGOSŁAWIONA RODZINA w kinie Odra w dniach 10 i 14 września. Szczegóły na plakacie w gablotach.