Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XX Niedziela Zwykła - 2023-08-20
Data dodania: 2023-08-20

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w nadchodzący wtorek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

Dziś po każdej mszy św. zbiórka ofiar dla poszkodowanych podczas powodzi na Słowenii.

2. Zapraszamy do udziału w kolejnych koncertach festiwalowych Oławskiego Lata Organowego. W tym tygodniu przygotowujemy dla Państwa dwa wydarzenia. We wtorek o godz. 19.00 na oławskim rynku wystąpi kwartet dęty Luftbones z Krakowa. W programie koncertu znajdą się znane i lubiane melodie. W środę o godz. 19.00 w naszym kościele wystąpi trzech organistów: Mateusz Misiak z Wrocławia oraz Mikołaj i Paweł Ożga. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych wydarzeniach.

3. W środę przypada  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

4. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

5. A w sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele ponowimy podczas Mszy Świętej o godz.7.00, 9.00 i 18.00

6. Pielgrzymka duchowieństwa i wiernych Archidiecezji wrocławskiej na Jasną Górę – czuwanie: 15 września 2023 r. Zapisy w kancelarii.

7. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom pielgrzymki Wspólnot Żywego Różańca i Czcicieli Matki Bożej do Henrykowa.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę i piknik integracyjny osób niepełnosprawnych ich rodzin i przyjaciół do Henrykowa 26 sierpnia - sobota. Szczegóły na plakacie.

9. Dziękujemy za ofiary i zakup cegiełek na wykonanie monstrancji św. Rodziny z liliami. Ponieważ w tym roku po raz pierwszy cała rodzina zostanie wyniesiona na ołtarze i pierwszy raz zostanie beatyfikowane dziecko jeszcze nienarodzone, zapraszamy do włączenia się w realizację tego dzieła. Ofiary na monstrancję będziemy zbierać w I-niedzielę miesiąca,  osobiście w kancelarii, w zakrystii lub poprzez konto bankowe, można także nabyć specjalną cegiełkę – osoby, wspólnoty, rodziny,...mogą na małej karteczce napisać zawierzenie, prośbę, podziękowanie…, która zostanie umieszczona we wnętrzu monstrancji w specjalnej tulejce i pozostanie tam na zawsze. Koszt takiej cegiełki wynosi 1000 zł. Wszystkich darczyńców otaczamy naszą modlitwą

 

W tym tygodniu patronujE nam:

Poniedziałek, 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Święta; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).