Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XV Niedziela Zwykła - 2023-07-16
Data dodania: 2023-07-16

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.

2. Jak zwykle w środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 9 i 18. Zachęcamy do składania intencji.

3. W sobotę,  22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16,9). Zyskała tytuł apostołki Apostołów, ponieważ to ona pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana.

4. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26 lipca), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jako temat tego Dnia papież Franciszek wybrał słowa: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50). To zdanie jest ściśle związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie kilka dni później.

5. Ponieważ we wtorek, 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, już w przyszłą niedzielę w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po każdej Mszy Świętej – już dziś serdecznie zapraszam! Zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji ŚW. KRZYSZTOF - 1 GROSZ ZA 1 KILOMETR na środki transportu dla misjonarzy.

6. Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia. Zapisy do grupy oławskiej w parafii Miłosierdzia Bożego.

7. Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę, to nie tylko pątnicy pieszo zmierzający na Jasną Górę, ale także pielgrzymi duchowi. Zapraszamy do dołączenia do grona duchowych uczestników 43. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Jak co roku każdy duchowy pielgrzym otrzyma dedykowany przewodnik i znaczek pielgrzymkowy. Zapisy w kancelarii.

8. Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę będzie nocować w Oławie 31 lipca. Chętne rodziny do przyjęcia pielgrzymów  na nocleg  prosimy o zgłoszenia w kancelarii.

9. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Medziugorie w dniach od 23 do 29 października. 

W programie takie miejsca jak: miejscowość Marija Bistrica w ktorym znajduje się najsłynniejsze sanktuarium maryjne w Chorwacji, Medziugorie, wejście na górę objawień, wejście  drogą krzyżową na Krizevac, wodospady Kravica, Tibalijiny, zwiedzanie z przewodnikiem Mostaru - miasta wpisanego na listę UNESCO oraz zwiedzanie Sarajewa -stolicy Bośni i Hercegowiny. 

Koszt pielgrzymki to 1350 złotych plus 120 euro. 

Zapisy do końca sierpnia u księdza Adama.

Przy zapisie pierwsza wpłata w wysokości 500 złotych, kolejna wpłata 850 złotych do 5 października. 

Szczegółowy plan znajduje się w gablotach przed kościołem oraz na Facebooku naszej parafii. 

10. Zmarli: Wanda Grobecka, Edward Pater