Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XIV Niedziela Zwykła - 2023-07-09
Data dodania: 2023-07-09

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. We wtorek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Ale swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.

3. W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas Nowenny o godz.9.00 i 18.00 prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach.

4. W czwartek o godz.17.30 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

5. Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia. Zapisy do grupy oławskiej w parafii Miłosierdzia Bożego.

6. Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę, to nie tylko pątnicy pieszo zmierzający na Jasną Górę, ale także pielgrzymi duchowi. Zapraszamy do dołączenia do grona duchowych uczestników 43. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Jak co roku każdy duchowy pielgrzym otrzyma dedykowany przewodnik i znaczek pielgrzymkowy. Zapisy w kancelarii.

7. Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę będzie nocować w Oławie 31 lipca. Chętne rodziny do przyjęcia pielgrzymów  na nocleg  prosimy o zgłoszenia w kancelarii.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

Środa, 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z na nocleg Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich (wspomnienie obowiązkowe).

Czwartek, 13 lipca – św. św. Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego (wspomnienie obowiązkowe).

Sobota, 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza (wspomnienie obowiązkowe).