Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XXXIII Niedziela Zwykła - 2021-11-14
Data dodania: 2021-11-14

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 Oława 14 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na głodujące dzieci.

3. Modlitwa wypominkowa codziennie o godz.17.30

4. We wtorek o godz.15.30 Msza św. w intencji zmarłych pacjentów Domowego Hospicjum CARITAS.

5. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Taca na budowę kościołów. W tym dniu będziemy gościli ks. Salezjanów. Spotkanie młodzieży z naszymi gośćmi w sobotę o godz.19.00 w Centrum Formacji. Zapraszamy.

6. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza 21.11.2021( niedziela ) na Ostrów Tumski do wspólnego przeżywania Światowego Dnia Młodzieży, którego kulminacyjnym punktem będzie o godz. 15.00 Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego w Katedrze Wrocławskiej. Chętną młodzież zapraszamy na spotkanie z ks. Jakubem we wtorek o godz.19.00 w Centrum Formacji. Wyjazd w niedzielę około godz.12.00 powrót około 20.00. Zapraszamy

7. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na tacę oraz na konto parafialne. Składamy wielkie podziękowania wszystkim, którzy wspierają finansowo i duchowo naszą parafię.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Józefa Kłak, Bronisława Marczyńska, Tadeusz Gorczyca. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

10. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.