Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XXXII Niedziela Zwykła - 2021-11-07
Data dodania: 2021-11-07

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

2. Dziś pierwsza niedziela listopada. Zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na pokrycie kosztów wykonania popiersia Bł. Bernarda Lichtenberga.

3. Modlitwa wypominkowa o godz.17.30

4. Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00; 9.00 i 18.00, a o godz.15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwa różańcowa, modlitwa za wstawiennictwem świętych i błogosławionych Polaków oraz procesja różańcowa przez skwer św. Jana Pawła II.  Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, aby wspólnie prosić o Polskę posłuszną woli Bożej. 

6. W piątek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do gdz.21.00.

7. W sobotę nabożeństwo fatimskie z wypominkami o godz.17.00

8. Przyszła niedziela będzie DNIEM SOLIDARNOŚCI Z KOSCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM w Libanie. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na głodujące dzieci.

9. WYDZIAŁ DUSZPASTERSTWA RODZIN informuje: W każdy drugi wtorek miesiąca, począwszy od 9 listopada 2021 r., u oo. Franciszkanów w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Patronki i Opiekunki Rodzin (Wrocław ul. Krucza 58) będą sprawowane Msze św. o godz. 18.00 w intencji rodziców i ich rodzin po stracie dziecka. Modlitwie będzie przewodniczył o. bp Jacek Kiciński.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Michał Trojanowicz, Stanisław Łuczak. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

12. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

– w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

– w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

– w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.