Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XXXI Niedziela Zwykła - 2021-10-31
Data dodania: 2021-10-31

1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Na cmentarzach Eucharystia o godz.14.00

 

 

2. Serdecznie zapraszamy na dzisiejszy wieczór uwielbienia ze świętymi  Wieczór rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą o godz. 19.15, od godz. 20.00 rozpocznie się uwielbienie. W programie: konferencja dialogowana ks. Piotra Rozpędowskiego i ks. Adama Bilskiego, adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie z zespołem Nuntis, modlitwa przy relikwiach kilkudziesięciu świętych, procesja z pochodniami, relikwiami i Najświętszym Sakramentem na zewnątrz oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

2A.Dzisiaj po każdej Mszy świętej przed kościołem nasza młodzież ze wspólnoty AGAPE organizuje kiermasz związany z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Do nabycia między innymi znicze zdobione przez młodzież. Fundusze uzyskane z kiermaszu przeznaczone zostaną na kupno koszulek z oficjalnym logiem wspólnoty AGAPE, które młodzież będzie nosiła podczas różnych wydarzeń. Zachęcamy gorąco do nabycia pięknych ozdób, a dla dzieci przez cały dzień SUPER atrakcja - możliwość zrobienie zdjęcia w anielskiej fotobudce.

 3. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary

4. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5. Od 3 listopada modlitwa wypominkowa o godz.17.30

6. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej  będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.

7. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz.16.30 spowiedź św. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla Staży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego.

8. W sobotę o godz.9.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo wynagradzające.

9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na pokrycie kosztów wykonania popiersia Bł. Bernarda Lichtenberga.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Michał Wieliczko. Pamiętajmy o nim w modlitwie oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

12. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.