Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XXVII Niedziela Zwykła - 2021-10-03
Data dodania: 2021-10-03

 

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU Oława 3 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.30.

 2. Otoczmy szczególną modlitwą dzieci pierwszokomunijne, którym na Mszy Świętej o godz.11.30 wręczymy ich pierwsze pobłogosławione różańce.

 Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na pierwsze organizacyjne spotkanie 11 października o godz. 18.30 w naszym kościele. Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa. 

 3. We wtorek o godz.19.00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Effatha. Serdecznie zapraszamy.

 4. W środę o godz.19.00 spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne o godz.18.00.

 6. VI Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w sobotę 9 października 2021 r.

 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się!

Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

 8.PRZED NAMI: 42 PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA do Trzebnicy, która wyruszy 16 października pod hasłem „Z Rodziną do św. Jadwigi”. Zapisy na autokar po każdej mszy św.  w zakrystii lub kancelarii. Koszt 35zł.

 

9. Serdecznie zapraszamy na Pierwszy oławski wieczór ze św. Charbelem w niedzielę 17 października. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 19.15.

Od godz. 20.00 uwielbienie z konferencją i prezentacją. 

 W programie: uwielbienie, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o uzdrowienie. konferencja pana Dariusza Stępnia „Liban i św. Charbel - wspomnienia z podróży”, błogosławieństwo olejami św. Charbela oraz modlitwa przy relikwiach Świętego Charbela.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. 

 10. "PRZEZ MARYJĘ DO JEZUSA" Gorąco zapraszamy i zachęcamy wszystkich panów na męską wyprawę z różańcem w ręku, która odbędzie się 23.10 (sobota) na Szrenicę w Szklarskiej Porębie. Jeśli jesteś mężem, ojcem, synem to zaproszenie jest właśnie dla Ciebie. Drodzy Panowie zarezerwujcie ten dzień dla naszej Najukochańszej Mamy.

 11. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów”.

 12. Bóg zapłać za przelewy bankowe i datki składane na tacę.

 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Dominik Janiak, Krzysztof Koszykowski, Jan Winiarski, Anna Szczur Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.