Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XXV Niedziela Zwykła - 2021-09-19
Data dodania: 2021-09-19

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        Oława 19 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

 

2. Dziś serdecznie zapraszamy na dziękczynny wieczór uwielbienia za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej

Uwielbienie rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą o godzinie 19.15. Później od godz. 20.00 rozpoczniemy uwielbienie przy Najświętszym Sakramencie i relikwiach Prymasa Wyszyńskiego. Wspólne uwielbienie zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 

Zapraszamy wraz z zespołem muzycznym Nuntis do licznego uczestnictwa w modlitwie dziękczynnej za tak wielkie wydarzenie dla Kościoła i naszej ojczyzny jakim jest beatyfikacja tych wielkich Polaków.  Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie przy wejściu do kościoła. 

 

3. W poniedziałek od godz.16.30 do godz. 17.30 zapisy dzieci na Pierwszą Komunię św.

Przy zapisie należy złożyć:

  • świadectwo Chrztu świętego, jeśli dziecko było chrzczone poza naszą parafią;
  • świadectwo z religii z 2 klasy; 
  • 200 złotych na świece, modlitewnik, różaniec oraz pamiątkę i kwestie związane z przygotowaniem oraz uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. 

4. Zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w tym tygodniu we wtorek od godz.16.30-17.30 oraz środa od godz.19.15-20.00 Przypominamy, że do Bierzmowania mogą przystąpić tylko nasi parafianie, z I kl. szkół ponadpodstawowych. Przy zapisach należy przedstawić następujące dokumenty: świadectwa z katechizacji z trzech ostatnich klas i świadectwo chrztu ( dotyczy osób niechrzczonych w naszej parafii).

 

5. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi.

6. W sobotę 25 września o godz.17.00 w Parafii Miłosierdzia Bożego spotkanie pielgrzymkowe grupy 4

 

7. Dziś trzecia niedziela miesiąca- taca jest przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać za przelewy bankowe i datki składane na tacę.

 

8. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów”.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Barbara Drozda, Irena Stasiuk. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

11. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;

– we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;

– w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.