Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XXIV Niedziela Zwykła - 2021-09-12
Data dodania: 2021-09-12

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            Oława 12 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

 

2. „Dzień Solidarności z Afgańczykami". Po Mszach Świętych zbiórka funduszy na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.

 

Siostry Barbara Samborska i Dorota Kowalewska dziękują za bardzo hojny dar serca. Misjonarki wraz z Ruchem Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI zebrały 24 492,12 zł, 500 $, 125 euro, 2 centy. Zebrane ofiary będą przeznaczone na działalność misyjną w Republice Środkowoafrykańskiej. Bóg zapłać.

 

3. W poniedziałek przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00 podczas której uroczyście wprowadzimy relikwie świętych Hiacynty i Franciszka. Po Mszy św. procesja fatimska i czuwanie modlitewne przy relikwiach prowadzone przez Męską Grupę Modlitewną do godz.21.00.

 

4. W poniedziałek od godz.16.30 do godz. 17.30 zapisy dzieci na Pierwszą Komunię św.

 

Przy zapisie należy złożyć:

  • świadectwo Chrztu świętego, jeśli dziecko było chrzczone poza naszą parafią;
  • świadectwo z religii z 2 klasy; 
  • 200 złotych na świece, modlitewnik, różaniec oraz pamiątkę i kwestie związane z przygotowaniem oraz uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. 

5. Zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w tym tygodniu we wtorek od godz.16.30-17.30 oraz środa od godz.19.15-20.00 Przypominamy, że do Bierzmowania mogą przystąpić tylko nasi parafianie, z I kl. szkół ponadpodstawowych. Przy zapisach należy przedstawić następujące dokumenty: świadectwa z katechizacji z trzech ostatnich klas i świadectwo chrztu ( dotyczy osób niechrzczonych w naszej parafii).

 

6. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

 

7. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

 

8. W piątek o godz.8.00 wyjazd na pielgrzymkę do Leśniowa, Gidel i Częstochowy. Zbiórka przy wieży ciśnień. Do poniedziałku przyjmujemy wpłaty.

 

9. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Wyjazd młodzieży na Ślężę.

 

10. Serdecznie zapraszamy za tydzień w niedzielę na dziękczynny wieczór uwielbienia za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej

Uwielbienie rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą o godzinie 19.15. Później od godz. 20.00 rozpoczniemy uwielbienie przy Najświętszym Sakramencie i relikwiach Prymasa Wyszyńskiego. Wspólne uwielbienie zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 

Zapraszamy wraz z zespołem muzycznym Nuntis do licznego uczestnictwa w modlitwie dziękczynnej za tak wielkie wydarzenie dla Kościoła i naszej ojczyzny jakim jest beatyfikacja tych wielkich Polaków.  Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie przy wejściu do kościoła. 

 

11. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i " Nowego Życia "

 

12. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca - taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii. Dziękujemy za składane datki na tacę oraz przelewy bankowe.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Mikołaj Kowalski. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

15. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

– w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.