Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XXXIII Niedziela Zwykła - 2021-09-04
Data dodania: 2021-09-04

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                              Oława 5 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

 

2. Dziś gościmy w naszej parafii Siostry misjonarki: Barbarę Samborską i Dorotę Kowalewską ze Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza pracujące w Republice Środkowej Afryki. Wspieramy ich dzieła modlitwą i ofiarami.

3. W Kościele w Polsce obchodzimy „Dzień Solidarności z Afgańczykami".  Prosimy Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków. Za tydzień po Mszach Świętych na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.

4. W poniedziałek zapraszam redakcję Głosu Apostołów na pierwsze powakacyjne spotkanie o godz.17.00 na plebanii.

 

5.  We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Wspólnoty EFFATHA. Jezus dzisiaj do ciebie mówi: “Effatha – otwórz się”. Daj sobie poślinić język. Otwórz się i zrzuć swoje więzy. Otwórz się i znajdź z powrotem prawdziwy smak życia. Zapraszamy

 

6. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

 

7. Męska Grupa Modlitewna zaprasza wszystkich chętnych mężczyzn na pierwsze powakacyjne spotkanie, które odbędzie się w najbliższą środę - 8 września. Początek wspólną adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00, następnie Eucharystia, a po niej spotkanie w Centrum Formacji.
Dzięki staraniom tejże wspólnoty nasza parafia otrzymała relikwie świętych Hiacynty i Franciszka Marto, wizjonerów z Fatimy. Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszej świątyni odbędzie się w poniedziałek 13 września podczas Mszy świętej o godzinie 18:00. Po Eucharystii nabożeństwo fatimskie i czuwanie modlitewne przy relikwiach prowadzone przez Męską Grupę Modlitewną. Czuwanie zakończy się około godz. 21:00. Więcej informacji na stronie Facebookowej naszej parafii. 

 

8. Ruszają zapisy na Pierwszą Komunię Świętą. 

Do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej w naszym kościele mogą zapisać się dzieci klas 3 szkoły podstawowej, należące do naszej parafii. 

Przy zapisie należy złożyć:

  • świadectwo Chrztu świętego, jeśli dziecko było chrzczone poza naszą parafią;
  • świadectwo z religii z 2 klasy; 
  • 200 złotych na świece, modlitewnik, różaniec oraz pamiątkę i kwestie związane z przygotowaniem oraz uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. 

 

Zapisy odbywają się od jutrzejszego poniedziałku do 4 października w kancelarii parafialnej w każdy poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30. Zapisać dziecko może tylko rodzic bądź pełnoprawny opiekun dziecka. Szczegółowe informacje u ks. Adama.  

 

Serdecznie zapraszamy chłopców od 2 klasy szkoły podstawowej do tego, by zasilili grono Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Zapisy oraz zbiórki odbywają się w soboty o godzinie. 

Zapraszamy na pierwszą powakacyjną zbiórkę w najbliższą sobotę o godz. 11 w Centrum Formacji działającym przy naszej parafii. 

9. Od następnego  tygodniu do końca września potrwają zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Przypominamy, że do Bierzmowania mogą przystąpić tylko nasi parafianie, z I kl. szkół ponadpodstawowych. Przy zapisach należy przedstawić następujące dokumenty: świadectwa z katechizacji z trzech ostatnich klas i świadectwo chrztu ( dotyczy osób niechrzczonych w naszej parafii). W następnym tygodniu podamy terminy zapisów u księdza Jakuba.

 

10. Do końca tygodnia prosimy zapisane osoby na pielgrzymkę do Sanktuarium w Leśniowie, Gidlach i Częstochowie o podanie danych do ubezpieczenia i wpłatę 60 zł. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii. Wyjazd 17 września o godz.8.00 przy wieży ciśnień.

 

11 Co roku organizowany jest na poziomie diecezjalnym wyjazd młodzieży na Ślężę, w tym roku 18 września. Zapisy po każdej niedzielnej Mszy św. z tyłu kościoła.

 

Od września kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i soboty od godz. 9.40 do 11.00 oraz bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz.16.00

 

 

12. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i " Nowego Życia "

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Piotr STASIUK. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.