Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XXII Niedziela Zwykła - 2021-08-28
Data dodania: 2021-08-28

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                  Oława 29 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

 

2. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

 

3. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

 

4. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz.11.30 Serdecznie zapraszamy.

 

5. Zapraszamy Apostolskie Nutki  na pierwszą powakacyjną próbę, która odbędzie się 1 września ( środa ) o godz.17.00 w sali konferencyjnej w Centrum Formacji.

 

6. Wspólnota Uczniów Jezusa EFFATHA wznawia swoje cotygodniowe spotkania od bieżącego wtorku 31 sierpnia. rozpoczynamy Mszą św. a później serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewno uwielbieniowe do Centrum Formacji. Przyjdźcie i zobaczcie jak dobry jest Pan. Jesteśmy otwarci na każdą osobę.

 

7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz.17.30 nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

 

8. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz.17.00

 

9. W sobotę o godz.9.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.

 

10. Od następnej niedzieli powraca Msza św. o godz. 19.15, nie będzie Mszy św. o    godz.16.00

 

Od września kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.40 do 11.00 oraz bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej.

 

11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie, Gidlach i Częstochowie. ( 17 września - piątek )

 

12. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii Siostry misjonarki: Barbarę Samborską i Dorotę Kowalewską ze Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza pracujące w Republice Środkowej Afryki. W małej murzyńskiej wiosce Ngaundaye Siostry prowadzą szkołę dla około tysiąca sierot. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na dzieła prowadzone przez Siostry.

 

13. Co roku organizowany jest na poziomie diecezjalnym wyjazd młodzieżowy na Ślężę. Kilkakrotnie braliśmy w nim udział. Najbliższe takie wydarzenie będzie 18 września zapraszamy młodzież w przedziale wiekowym od 12 do 20 lat. Zapisy po każdej niedzielnej Mszy św. z tyłu kościoła; tam się można dowiedzieć o szczegółach.

 

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

15. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.