Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXI - 2021-08-21
Data dodania: 2021-08-21

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   Oława 22 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

1. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

 

3. Zapraszamy na koncert finałowy Oławskiego Lata Organowego. Tym razem w naszej świątyni zagra prof. Julian Gembalski - wybitny organista i pedagog, jeden z najlepszych muzyków w Europie. Koncert odbędzie się w najbliższą środę o godz.19.00.

 

4. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków.


4. W sobotę XII PIELGRZYMKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH oraz ich rodzin i opiekunów i przyjaciół do HENRYKOWA

 

Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie, Gidlach i Częstochowie.

17 września ( piątek ). Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 

5. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Waldemar WIRWIS Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

– w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.