Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Uroczystość Wniebowzięcia NMP - 2021-08-14
Data dodania: 2021-08-14

 

 

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY                     Oława   15 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

 

2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

 

3. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

 

4. Zapraszamy na trzeci koncert V Oławskiego Lata Organowego. W najbliższą środę o godz.19.00 wystapi Tadeusz Barylski - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W programe między innymi słynna Toccata i fuga d-moll Johana Sebastiana Bacha. Zapraszamy.

 

5. 21 sierpni ( sobota ) IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Matki Bożej i Wspólnot    Żywego Różańca do Henrykowa. 

 

6. Bóg zapłać za ofiary na remont naszej świątyni.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Regina Tubielewicz, Stefan Miszczuk. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;

– w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

– w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.