Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XIX - 2021-08-08
Data dodania: 2021-08-08

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            Oława 8 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

 

2. W ubiegły wtorek wyruszyła  piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Przez czas pielgrzymki, do10 sierpnia, o 17.30 gromadzimy się na różańcu, by łączyć się duchowo z pielgrzymami wędrującymi do Matki. Zapraszamy.

 

3. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.

 

4. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

 

5. W piątek o godz.17.30 nabożeństwo fatimskie.

 

6. PRZED NAMI: IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Matki Bożej i Wspólnot Żywego Różańca do Henrykowa  - 21 sierpnia – sobota. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 

7. Za nami pierwszy koncert w ramach V Oławskiego Lata Organowego. Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy na kolejny koncert. W najbliższą środę o godz. 19.00 wystąpi organista Daniel Strządała - wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach. W programie utwory m. in: Johanna Sebastiana Bacha, Ferenca Liszta, skomponowane przez samego organistę oraz improwizacja na wybrany przez publiczność temat. Serdecznie zapraszamy!

 

8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca - taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii. Dziękujemy za składane datki na tacę oraz przelewy bankowe.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła   Łucja Tyndyk-Białecka     Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

11. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;

– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;

– w środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;

– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.