Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XVIII - 2021-08-01
Data dodania: 2021-08-01

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                   Oława 1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na rzecz pomocy materialnej dla naszych Braci i Sióstr poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

 

2. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich

 

3. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

 

4. 3 sierpnia, rusza 41. Wrocławska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę i potrwa do 10 sierpnia. W tych dniach zapraszamy na różaniec w intencji pielgrzymów o godz.17.30 Zapisy do grupy duchowej – dziś w zakrystii.. Każdy, kto się zgłosi, otrzyma znaczek tegorocznej pielgrzymki i modlitewnik pielgrzyma. Koszt – 10 zł

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek - nabożeństwo o godz.17.30, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi w piątek od godz.17.00 i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę o godz.9.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

6. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

 

7. PRZED NAMI: IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Matki Bożej i Wspólnot Żywego Różańca do Henrykowa  - 21 sierpnia – sobota.

Program:         9.45-katecheza różańcowa

                        10.15- modlitwa różańcowa

                        11.00-Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Abpa. Józefa Kupnego

                        12.30 przerwa na własny posiłek

                        13.00-koncert pieśni patriotycznych

                        14.00-zakończenie

Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 

8. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w koncertach Oławskiego Lata Organowego. Pierwszy koncert w najbliższą środę o godz. 19.00 wykona zespół instrumentów dętych Silver Brass z Opola oraz Maciej Lamm - organista katedry opolskiej. W programie muzyka barokowa na kwintet dęty, kotły i organy, w tym m. in. słynne Alleluja Jerzego Fryderyka Haendla. Współorganizatorem koncertów jest Miasto Oława przy współudziale Powiatu Oławskiego.

 

9. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia”.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Mieczysław Szczepan Pamiętajmy o nim w modlitwie oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.