Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XVII - 2021-07-25
Data dodania: 2021-07-25
 

 

 

 

 

 

 

 

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          Oława 25 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Zachęcamy do udziału w Akcji św. Krzysztof-1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy

 

2. Za tydzień 1 sierpnia po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na rzecz pomocy materialnej dla naszych Braci i Sióstr poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

 

3. W przyszłą pierwszą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 

4. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

 

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncertach V Oławskiego Lata Organowego. W tym roku wydarzenie odbywa się w duchu 25 rocz. beatyfikacji bł. Bernarda Lichtenberga. Koncerty zaplanowano na wszystkie środy sierpnia o godz. 19.00. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ks. Arcybiskup Józef Kupny.

 

6. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Grupa Oławska w tym roku wędruje 5-tego sierpnia na trasie z Oleśnicy do Namysłowa. Pielgrzymujemy jako osobna grupa, która może liczyć 150 osób

Każdy uczestnik musi  zapisać się  poprzez formularz na stronie internetowej:

Link został też opublikowany na stronie Pielgrzymki Wrocławskiej na której Pielgrzym może uzyskać dodatkowe informacje: http://pielgrzymka.pl/informaccje-o-zapisach-2021/

Koszt udziału w Pielgrzymce 30 zł.

Organizujemy autokary. Wyjazd z Oławy spod kościoła MB Pocieszenia w Oławie 5.08 o godzinie 5.45. Powrót do Oławy około 19.00. Koszt przejazdów – 30 zł  (w sumie 60 zł płatne w autokarze).

Zapisy na autokar i wszelkie pytania: Tomek Wilgosz tel. 609 050 080 mail:

 

 

 

tomek.wilgosz@wp.pl

 

 

 

 

 

.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Tadeusz Kaczor Pamiętajmy o nim w modlitwie oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.