Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła X - 2021-06-06
Data dodania: 2021-06-05

 

Dziś pierwsza niedziela czerwca. Zmiana tajemnicy Żywego Różańca po Mszy o godz. 8.00.

Dziękujemy za produkty żywnościowe przynoszone na potrzeby jadłodajni Caritas.

 

Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30; w oktawie Bożego Ciała – w łączności z procesją eucharystyczną wokół skweru św. Jana Pawła II.

 

Dziś o godz. 13.00 odbędzie się Msza św. prymicyjna ks. Adriana Gałuszki, naszego tegorocznego praktykanta, po której będzie można otrzymać błogosławieństwo prymicyjne.

 

W piątek , 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość NS Pana Jezusa. Tego dnia dokonamy odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Uczynimy to w duchowej łączności z całym narodem Polskim i biskupami, którzy tego dnia dokonają tego Aktu Zawierzenia w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie.

 

Mężczyźni zgromadzeni we wspólnocie Wojowników Maryi oraz w Męskiej Grupie Modlitewnej zapraszają na szczególne czuwanie modlitewne w nocy z piątku na sobotę, łączące piątkową uroczystość NS Pana Jezusa i sobotnie wspomnienie obowiązkowe  Niepokalanego Serca Maryi. Czuwanie modlitewne przy najświętszym Sakramencie rozpocznie się po Mszy wieczornej, a zakończ o północy, kiedy to zostanie odprawiona Msza św. Najświętszych Serc. Zapraszamy panów (młodych i dorosłych) oraz wszystkich chętnych.

 

W następną niedzielę, 13. 06., uroczystość I Komunii świętej w dwóch grupach – o godz. 10.00 i o 11.30. Rocznica I Komunii o godz. 13.00.

 

W następną niedzielę, 13. 06., nabożeństwo Fatimskie, z procesją eucharystyczną, o godz. 17.15, w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

 

Uroczystości odpustowe w naszej parafii odbędą się w niedzielę, 27. 06., o godz. 13.00, w połączeniu z sakramentem Bierzmowania, którego udzieli bp Jacek Kiciński.

 

Bóg zapłać za przelewy bankowe i datki składane na tacę.

 

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów”.

Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.