Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielki Post VI - 2021-03-28
Data dodania: 2021-03-27

- Od wczoraj obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne. Bardzo prosimy o ich przestrzeganie. Prosimy siadać w kościele wyłącznie w miejscach oznaczonych.

- Dziś o godz. 10.00 – Msza św. w intencji osób podejmujących duchową adopcję dziecka poczętego.- Osoby, które ze względu na obostrzenia epidemiczne 28.03 przystąpią  do Duchowej Adopcji indywidualnie, mogą składać wypełnione deklaracje do 6.04. w kancelarii, lub do skrzynki na listy.

- Gorzkie Żale dziś, o godz. 17.15.

- Centrum Formacji zaprasza do śledzenia parafialnego facebooka, na którym przez cały Wielki Tydzień będą prezentowane utwory pasyjne, nagrane w naszym kościele. Wykonawcą tych kompozycji jest zawodowy oktet wokalny Voces Infinitae z Wrocławia. Nagrania zrealizował Paweł Ożga, Classical Sound Studio.

- Spowiedź przedświąteczna w tygodniu, od poniedziałku do środy, w godzinach: 10.00-11.00 i po południu 16.00-17.30.

- Biuro parafialne podczas Triduum Paschalnego – nie będzie nieczynne.

OBCHODY TRIDUUM PASCHALNEGO:

- Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

- Wielki Piątek: godz. 8.00 - Jutrznia i Godzina Czytań (transmitowana na FB); liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.00. Adoracja Krzyża będzie się odbywała jedynie przez skłon, bez ucałowania.

- Wielka Sobota: godz. 8.00 – Jutrznia i Godzina Czytań  (transmitowana na FB); Wigilia Paschalna – o godz. 21.00.

- Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie się odbywało wzdłuż ulicy przy kościele i urzędzie miasta, co pół godziny, od godz. 9.00 do 14.00 włącznie.

- Ostatnia okazja do spowiedzi – w Wlk. Sobotę 10.00- 11.30.

- Wigilia Paschalna – o godz. 21.00.

- Intencje Mszalne zamówione na Wlk. Czwartek i Sobotę będą odprawione w koncelebrze danego dnia.

- Obchody całego Triduum będą transmitowane na FB naszej parafii.

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msza rezurekcyjna – o godz. 7.00. Następne Msze – od godz. 10.00, jak w każdą niedzielę (11.30; 13.00; 16.00; 18.00 i 19.15). Ze względu na obostrzenia epidemiczne w tym roku również nie będzie procesji rezurekcyjnej, a liturgia Triduum będzie uproszczona. Transmisja na żywo z naszego kościoła – na FB naszej parafii.

- Dziękujemy 290 osobom za przyłączenie się do postu o chlebie i wodzie w intencji wszelkich działań chroniących życie na każdym jego etapie. Dziękujemy tym, którzy pościli więcej niż jeden dzień, choć nie brali karteczek. Wierzymy, że ta duchowa ofiara przyniesie błogosławione owoce.

- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów”.

- Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.