Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielki Post III - 2021-03-07
Data dodania: 2021-03-06

- Przypominamy, że w czasie pandemii, dodatkowa Msza św. w niedzielę, odprawiana jest o godz. 9.00, a Msze św. niedzielne są transmitowane na profilu FB naszej parafii.

- Dziś zbierane są produkty żywnościowe na potrzeby oławskiej jadłodajni Caritas.

- Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

- Dziś na Rynku oławskim, w godzinach 11.00 – 14.00 będzie się odbywał Kiermasz Ciasta. Dochód z imprezy jest przeznaczony na leczenie Klaudii Stachów, naszej parafianki, zmagającej się od urodzenia z ciężką wadą serca. Zachęcamy do zajrzenia na kiermasz.

- Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.00 i o 17.30.

- Droga Krzyżowa dla dzieci, zwłaszcza I-Komunijnych – w piątek o godz. 16.30.

- Na spotkania pasyjne zaprasza młodzież - w każdy piątek po wieczornej Mszy św. Obecność na nabożeństwie jest obowiązkowa dla kandydatów do Bierzmowania. W męce i śmierci Jezusa jest zawarte źródło sakramentu, o który proszą. Obojętność na to, co cierpiał Jezus, byłaby wyrazem lekceważącego podejścia do Bierzmowania.

- w sobotę, 13 marca – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.30.

- Nadal zachęcamy do podjęcia jednego dnia postu o chlebie i wodzie, w intencji wszelkich działań chroniących życie. Kartkę z dniem postu można wylosować przy bocznym ołtarzu. Do dziś post w tej intencji podjęło już 210 osób. Dziękujemy za przyłączenie się do naszej akcji i gratulujemy siły woli.

- Czekoladowe baranki wielkanocne i paschaliki Caritas oraz kartki świąteczne są do nabycia w kancelarii parafialnej po każdej dzisiejszej Mszy św. oraz w tygodniu, w godzinach urzędowania.

- Odwiedziny chorych w domach – wyłącznie na indywidualne umówienie z duszpasterzem – w kancelarii, lub telefonicznie – kom. 792-735-480. W ciągu dnia, ze względów epidemicznych, jeden kapłan może odwiedzić tylko jednego chorego.

- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów”. 

- Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.