Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła V - 2021-02-07
Data dodania: 2021-02-13

- Witamy w naszej wspólnocie kolejnego praktykanta – księdza diakona Przemka Pulnika. Życzymy Księdzu dobrego samopoczucia u nas i zdobycia wielu dobrych doświadczeń na ostatniej prostej wiodącej do święceń kapłańskich, które już w maju tego roku.

- Przypominamy, że w czasie pandemii, dodatkowa Msza św. w niedzielę, odprawiana jest o godz. 9.00, a Msze św. niedzielne są transmitowane na profilu FB naszej parafii.

- Na wykład „Prześladowanie chrześcijan na świecie. Jak możemy im pomóc” zaprasza wspólnota Effatha, we wtorek, w kościele, po wieczornej Mszy św.

- Bóg zapłać za produkty żywnościowe zbierane dziś na potrzeby jadłodajni Caritas.

- 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Tego dnia, podczas wszystkich Mszy św. będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych.

- W sobotę, 13 lutego, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.30.

- Ze względu na epidemię wizyta duszpasterska w tym roku planowana jest po II Niedzieli Wielkanocnej. Planujemy wcześniejsze powiadomienie o chęci przyjęcia w domu kapłana osobiście w kancelarii, pocztą elektroniczną, telefonicznie, lub wypełniając pobrany z kościoła formularz.

- Odwiedziny chorych w domach – wyłącznie na indywidualne umówienie z duszpasterzem – w kancelarii, lub telefonicznie – kom. 792-735-480. W ciągu dnia, ze względów epidemicznych, jeden kapłan może odwiedzić tylko jednego chorego.

- Zachęcamy do nabycia Kalendarz Oławski na rok 2021, jako cegiełkę na remont elewacji naszego kościoła. Kalendarz może być oryginalną pamiątką z naszego miasta.

- Zakończyła się zbiórka zużytego sprzętu AGD i RTV na rzecz misji. 4 lutego nasza parafia przekazała na ten cel blisko 800 kg sprzętu.

- Zakończyło się też zgłaszanie chęci modlitwy w intencji kapłanów i o powołania. Przez kolejny rok, w ramach Apostolstwa Modlitwy „Dwunastka” w tej intencji będą się u nas modliły 72 osoby. Bardzo dziękujemy za to ogromne wsparcie.

- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów”.

 

-  Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.