Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła II - 2021-01-17
Data dodania: 2021-01-16

 

 

- Przypominamy, że w czasie pandemii, dodatkowa Msza św. w niedzielę, odprawiana jest o godz. 9.00.

- Zakończyły się ferie, więc od jutra kancelaria parafialna czynna będzie w normalnym terminie.

- Przypominamy, że w związku z epidemią nie będzie w tym roku wizyty duszpasterskiej o tradycyjnej porze. Mamy nadzieję odwiedzić Wasze domy z błogosławieństwem Chrystusa Zmartwychwstałego, po II Niedzieli Wielkanocnej. Mimo szczepień nie wiemy jak będzie sytuacja. Liczymy się z ewentualnością wcześniejszego zapytania Parafian, o gotowość przyjęcia w domu kapłana. Zgłoszenie takiej chęci mogłoby się dokonać osobiście w kancelarii, pocztą elektroniczną, telefonicznie, lub wypełniając pobrany z kościoła formularz. O szczegółach będziemy informowali w późniejszym terminie.

- Odwiedziny chorych w domach – wyłącznie na indywidualne umówienie z duszpasterzem – w kancelarii, lub telefonicznie – kom. 792-735-480. W ciągu dnia, ze względów epidemicznych, jeden kapłan może odwiedzić tylko jednego chorego.

- Wciąż zachęcamy do nabywania Kalendarza Oławskiego na rok 2021. Jest to cegiełka na remont elewacji naszego kościoła, zaplanowany na ten rok. Kalendarz może być oryginalnym prezentem noworocznym.

- Po przerwie spowodowanej epidemią, zostaje wznowiona zbiórka elektrośmieci na rzecz misji. Zużyty sprzęt AGD i RTV można przynosić w godzinach pracy biura parafialnego.

- Zachęcamy do zapisywania się na kolejny rok modlitwy w intencji kapłanów, w ramach Apostolstwa Modlitwy „Dwunastka”. Zapisy przyjmowane są do końca stycznia; w niedzielę w zakrystii, a w tygodniu – w kancelarii.

- Dziś III niedziela miesiąca, więc taca jest przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii. Przypominamy, że trwa gromadzenie wkładu własnego na remont elewacji naszego kościoła (koszt tego przedsięwzięcia to niemal 500 tys. zł). Dziękujemy za datki składane na tacę i za przelewy bankowe.

- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów”.

-  Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.