Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Chrztu Pańskiego - 2021-01-10
Data dodania: 2021-01-09
 

 

- Dziś Święto Chrztu Pańskiego, kończące w liturgii okres Bożego Narodzenia. Od jutra powraca okres zwykły, charakteryzujący się kolorem zielonym.

- Informujemy, że w czasie pandemii, dodatkowa Msza św. w niedzielę, odprawiana jest o godz. 9.00.

- Kancelaria w czasie ferii czynna do południa wyłącznie w środę i piątek, od 9.50 do 11.00. Po południu – bez zmian, od poniedziałku do piątku, po wieczornej Mszy św., do 19.00.

- Przypominamy, że w związku z epidemią nie będzie w tym roku wizyty duszpasterskiej o tradycyjnej porze. Mamy nadzieję odwiedzić Wasze domy z błogosławieństwem Chrystusa Zmartwychwstałego, po II Niedzieli Wielkanocnej, czyli Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Mimo rozpoczęcia szczepień, nie wiemy jak będzie się kształtowała sytuacja. Liczymy się z ewentualnością wcześniejszego zapytania Parafian, o gotowość przyjęcia w domu kapłana. Zgłoszenie takiej chęci mogłoby się dokonać osobiście w kancelarii, pocztą elektroniczną, telefonicznie, lub wypełniając pobrany z kościoła formularz. O szczegółach będziemy informowali w późniejszym terminie.

- Odwiedziny chorych w domach – wyłącznie na indywidualne umówienie z duszpasterzem – w kancelarii, lub telefonicznie – kom. 792-735-480. W ciągu dnia, ze względów epidemicznych, jeden kapłan może odwiedzić tylko jednego chorego.

- Wciąż zachęcamy do nabywania Kalendarza Oławskiego na rok 2021. Jest to cegiełka na remont elewacji naszego kościoła, zaplanowany na przyszły rok. Kalendarz może być oryginalnym prezentem noworocznym.

- Po przerwie spowodowanej epidemią, zostaje wznowiona zbiórka elektrośmieci na rzecz misji. Zużyty sprzęt AGD i RTV można przynosić w godzinach pracy biura parafialnego.

- Zachęcamy do zapisywania się na kolejny rok modlitwy w intencji kapłanów, w ramach Apostolstwa Modlitwy „Dwunastka”. Zapisy przyjmowane są, do końca stycznia, w niedzielę w zakrystii, a w tygodniu – w kancelarii.

- Za tydzień – III niedziela miesiąca; taca będzie przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii. Przypominamy, że trwa gromadzenie wkładu własnego na remont 

- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów”.

-  Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.