Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXXII - 2020-11-08
Data dodania: 2020-11-07

 

- Dziś gościmy w naszej wspólnocie ks. dr. Kacpra Radzkiego, rektora MWSD we Wrocławiu, wikariusza naszej parafii w latach 2008-2010. Cieszymy się z obecności Księdza Rektora i dziękujemy za głoszone dziś słowo Boże. Witamy też ks. diakona Adriana Gałuszkę, naszego praktykanta.

- Dziś przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy Republikę Środkowej Afryki. Na bocznych ołtarzach wyłożone są koszyki, do których można złożyć datek na wsparcie tamtejszego Kościoła.

- Przypominamy, że od wczoraj obowiązują kolejne restrykcje epidemiczne. W naszym kościele na niedzielnej Eucharystii, jednorazowo, może uczestniczyć 41 osób. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 i 15.00. Również w dwóch salach Centrum Formacji transmitowane są na żywo niedzielne Msze z naszego kościoła. Tam również można przystąpić do Komunii św. (Kapłan przychodzi z Najświętszym Sakramentem). - Apelujemy o przestrzeganie przepisów sanitarnych podczas epidemii, zwłaszcza zachowywania dystansu społecznego i używania maseczek.

- Spowiedź podczas Mszy św. odbywa się w holu plebanii (wejście z tyłu kościoła).

- 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Ze względu na epidemię nie będzie obchodów oficjalnych, mimo to zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, o godz. 9.00. Msza będzie transmitowana na FB naszej parafii. Po Eucharystii chętni będą mogli złożyć kwiaty przy Pomniku Niepodległej, u zbiegu ul. 1 Maja i Spacerowej.

- Zapraszamy na Nabożeństwa Wypominkowe o godz. 17.30

- Wypominki Róż Różańcowych – 11 listopada.

- W intencji zmarłych pracowników oławskiej oświaty pomodlimy się w czwartek 12 listopada: Wypominki o godz. 17.30, Msza św. – godz. 18.00.

- Wypominki dzieci I-Komunijnych – w piątek 13 listopada, w łączności z nabożeństwem Fatimskim.

- Odwiedziny chorych w domach – wyłącznie na indywidualne umówienie z duszpasterzem. Termin do ustalenia w kancelarii, lub telefonicznie – kom. 792-735-480. W ciągu dnia, ze względów epidemicznych, jeden kapłan może odwiedzić tylko jednego chorego.

- Informujemy, że odwołana została akcja zbierania zużytego sprzętu AGD na potrzeby misji

- Świece Caritas WDPD, kartki świąteczne i kalendarze misyjne – do nabycia w biurze parafii. Są też magnesy, widokówki z Oławy i obrazki z bł. ks. Bernardem Lichtenbergiem. Zapraszamy.

- Zachęcamy do nabywania Kalendarza Oławskiego na rok 2021, wydanego przez Centrum Formacji, który zawiera najnowsze fotografie z naszego miasta. Kalendarz, w cenie minimalnej 20 zł, jest cegiełką na remont elewacji naszego kościoła, który planujemy przeprowadzić w przyszłym roku. Na ten cel przeznaczone będą też datki składane przy okazji nabywania opłatków i kartek świątecznych.

- Za tydzień – trzecia niedziela miesiąca; taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe w naszej parafii.
- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów”.

-  Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.