Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXX - 2020-10-25
Data dodania: 2020-10-24

- Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 i 15.00. W związku z ostrymi ograniczeniami, otwieramy Centrum Formacji, aby zwiększyć możliwość pełnego uczestniczenia we Mszy św. W dwóch salach, przestrzegając obowiązujących limitów, będzie można uczestniczyć w Mszy transmitowanej na żywo, z naszego kościoła. Podczas w Mszy w Centrum Formacji będzie też można przystąpić do Komunii św. (Kapłan przyjdzie z Najświętszym Sakramentem do zebranych w obu salach). Centrum będzie dostępne podczas wszystkich Mszy niedzielnych.

- Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie, do końca miesiąca o godz. 17.30.

- Na bocznych ołtarzach można składać datki na Nuncjaturę Apostolską.

- Kartki na wypominki są do wzięcia z bocznych ołtarzy. Prosimy o czytelne ich wypełnienie i możliwie szybki zwrot. Nabożeństwa wypominkowe rozpoczną się 3 listopada.

- Za tydzień – I niedziela miesiąca: Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy o 8.00. Będą zbierane produkty żywnościowe na potrzeb oławskiej jadłodajni Caritas.

- Ze względu na obostrzenia epidemiczne, w tym roku 1 listopada, na oławskich cmentarzach nie będą odprawiane Msze św. W związku z tym, za tydzień, w naszym kościele, Msze jak w każdą niedzielę.

- Apelujemy o przestrzeganie przepisów sanitarnych podczas epidemii, zwłaszcza zachowywania dystansu społecznego i używania maseczek. Ze względu na kolejne obostrzenia od dziś w naszym kościele na Mszy, jednorazowo, może przebywać 88 osób. Dzięki transmisji z naszego kościoła, w niedzielnej Mszy św. można uczestniczyć także w salach Centrum Formacji. Tam również będzie można przyjąć Komunię świętą.

- Ze względu na restrykcje, po konsultacji z rodzicami, poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii odbędzie się w późniejszym terminie. Na czas trwania obostrzeń dzieci mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii nie tylko o godz. 11:30, ale i o innych godzinach. O dalszych decyzjach związanych ze spotkaniami dla rodziców i dzieci będziemy informować na bieżąco.

- Zachęcamy do przynoszenia zużytego sprzętu AGD i RTV, na rzecz misji. Zbiórka sprzętu, w godzinach pracy kancelarii, potrwa do 19 listopada.

- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów”.

- Świece Caritas WDPD, kartki świąteczne i kalendarze misyjne – do nabycia w biurze parafii. Są też magnesy, widokówki z Oławy i obrazki z bł. ks. Bernardem Lichtenbergiem. Zapraszamy.

-  Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.