Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Zapisy na kurs Zapisy do poradni Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Data ostatniej modyfikacji: 2023-09-17 00:27:54
 
 
 

Przygotowanie do małżeństwa 

 

Terminy katechez przedmałżeńskich w roku 2023:

                              

                              

                               30 września  i  7,14,21 października


 

 

Harmonogram:

         - 3 kolejne soboty - część katechetyczna

         - 3 spotkania w poradni rodzinnej, z miesięcznym odstępem pomiędzy 1 i 3 spotkaniem

         - 4 sobota - dzień skupienia (obowiązkowy dla wszystkich narzeczonych)

 

Tematy realizowane podczas spotkań:


- Chrześcijanin – uczeń Chrystusa

- Powołanie do życia w małżeństwie i rodzinie

- Rozwój i zagrożenia miłości w małżeństwie

- Odpowiedzialne rodzicielstwo

- Normy etyczne życia małżeńskiego

- Postawy antyrodzicielskie a naturalne planowanie rodziny

- Dziecko – najcenniejszy dar rodziców

- Sakramentalny charakter małżeństwa – zadania

- Liturgia sakramentu małżeństwa


  Katechezy zaczynają się Mszą Świętą o godz. 18:00  w kościele śś. ap. Piotra i Pawła, po której  w Centrum Formacji im. bł. Bernarda Lichtenberga odbędzie się część wykładowa. Przygotowania kończą się dniem skupienia. Plan dnia skupienia zostanie podany na trzecim spotkaniu sobotnim.

 
 

ZAPISY NA KURS:

 

Na kurs zapisujemy się przez stronę internetową poprzez naciśnięcie linku zapisów w menu nawigacji strony /"Kurs przedmałżeński"->"Zapisy na kurs"/

 

 Termin zapisów upływa 3 dni przed pierwszym spotkaniem katechetycznym. Uczestnictwo w przygotowaniach musi zostać potwierdzone osobiście w dniu pierwszego spotkania katechetycznego. Ilość miejsc jest nieograniczona. Koszt uczestnictwa od pary wynosi: 150 zł. Po zakończonej części katechetycznej każda para zobowiązana jest do trzech indywidualnych spotkań w Poradni Rodzinnej (zapisy tylko drogą internetową - link niżej) oraz przeżycia obowiązkowego dnia skupienia.

 

UWAGA! Bardzo często zdarza się, że administrator państwa skrzynki mailowej umieszcza potwierdzenie pod zakładką SPAM - prosimy o jej sprawdzenie. 


UWAGA! Zaświadczenia o odbyciu przygotowań do małżeństwa będą przechowywane w kancelarii parafialnej przez rok, licząc od daty zakończenia kursu.

 

UWAGA! Uczestnictwo w katechezach możliwe jest tylko wówczas, gdy narzeczeni zapiszą się na kurs poprzez naszą stronę internetową.

 

 

 

 
 
 
 Poradnia Rodzinna
przy parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie

tel.: 71/303-52-73

 e-mail w sprawach przygotowania do małżeństwa: poradniarodzinna@interia.eu  

 

Dyżury (po wcześniejszej rejestracji drogą mailową lub telefoniczną):

p. Jolanta Szewczyk lub p. Elżbieta Zalewska

PONIEDZIAŁKI i PIĄTKI godz. 18.00-21.00

SOBOTY godz. 16.00-21.00

Dodatkowe terminy będą dodawane w miarę potrzeby


 

Zapisy dla par uczestniczących w przygotowaniach do małżeństwa poprzez naciśnięcie linku zapisów w menu nawigacji strony www /"Kurs przedmałżeński"->"Zapisy do poradni"/
 

1. Terminu wizyty w poradni rodzinnej nie można odwołać. Rezerwacja kolejnego terminu jest płatna (50 zł płatne na konto parafii – nr rachunku: Bank Spółdzielczy w Oławie  70 95850007 0010 0018 8144 0001, tytuł wpłaty – „Poradnia rodzinna”). Pary rezerwujące kolejny termin przedstawiają na spotkaniu dowód wpłaty.

2. W przypadku, gdy nie dotrze do Państwa e-mail z potwierdzeniem rezerwacji (co może wynikać z błędnie podanego adresu e-mail), prosimy o kontakt z parafią w celu wyjaśnienia sprawy (poradniarodzinna@interia.eu) – bardzo często zdarza się, że administrator państwa skrzynki mailowej umieszcza potwierdzenie pod zakładką SPAM.

3. Jeśli przy zapisach do poradni nie ma wolnych terminów, to znaczy, że wszystkie terminy na najbliższy miesiąc są już zajęte. Kolejne terminy będą automatycznie dodawane z 60 dniowym wyprzedzeniem.

4. Spotkanie w poradni jest nieodpłatne dla par, które uczestniczyły w Katechezach dla Narzeczonych w naszej parafii. Dla pozostałych par koszt wynosi 70 zł (wpłata na konto parafii, nr rachunku: Bank Spółdzielczy w Oławie  70 95850007 0010 0018 8144 0001, tytuł wpłaty – „Poradnia rodzinna”). Pary, które nie uczestniczyły w kursie w naszej parafii, na pierwsze spotkanie w poradni przynoszą potwierdzenie wpłaty.

 5. Poradnia Rodzinna mieści się w domu katechetycznym (wejście od strony pl. Piastów, za budynkami Caritasu). Na prośbę zainteresowanych dołączamy plan orientacyjny, który ma pomóc w odnalezieniu Poradni.

 
 
 
 
ARTYKUŁY  KTÓRE  WARTO  PRZECZYTAĆ
 
1. Czym się kierują osoby proszące o ślub? Bp. Tomasik - przeczytaj
2. Nierozerwalność małżeństwa. Kongregacja Nauki Wiary. przeczytaj