Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Zapisy na kurs Zapisy do poradni Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Data ostatniej modyfikacji: 2022-01-19 10:37:47
 
 
 

Kurs przedmałżeński - katechezy

 

Terminy katechez przedmałżeńskich w roku 2022:

                              

                              

                                Edycja I:  5, 12, 19, 26 marca

                                Edycja II: 17, 24 września, 1, 8 października
 

 

Harmonogram  kursu:

         - 3 kolejne soboty - część katechetyczna

         - 3 spotkania w poradni rodzinnej, z miesięcznym odstępem pomiędzy 1 i 3 spotkaniem

         - 4 sobota - dzień skupienia (obowiązkowy dla wszystkich uczestników kursu przedmałżeńskiego)

 

Tematy realizowane podczas spotkań:


- Chrześcijanin – uczeń Chrystusa

- Powołanie do życia w małżeństwie i rodzinie

- Rozwój i zagrożenia miłości w małżeństwie

- Odpowiedzialne rodzicielstwo

- Normy etyczne życia małżeńskiego

- Postawy antyrodzicielskie a naturalne planowanie rodziny

- Dziecko – najcenniejszy dar rodziców

- Sakramentalny charakter małżeństwa – zadania

- Liturgia sakramentu małżeństwa


  Katechezy rozpoczynają się o godz. 14:00 w Centrum Formacji im. bł. Bernarda Lichtenberga. Kurs kończy się dniem skupienia. Plan dnia skupienia zostanie podany na trzecim spotkaniu sobotnim.

 
 

ZAPISY NA KURS:

 

Na kurs zapisujemy się przez stronę internetową poprzez naciśnięcie linku zapisów w menu nawigacji strony /"Kurs przedmałżeński"->"Zapisy na kurs"/

 

 Termin zapisów upływa 3 dni przed pierwszym spotkaniem katechetycznym. Uczestnictwo w kursie musi zostać potwierdzone osobiście w dniu pierwszego spotkania katechetycznego o g. 14.00 w holu w Poradni Rodzinnej u księdza pełniącego tam dyżur. Ilość miejsc jest nieograniczona. Koszt uczestnictwa od pary wynosi: 150 zł. Po zakończonej części katechetycznej każda para zobowiązana jest do trzech indywidualnych spotkań w Poradni Rodzinnej (zapisy tylko drogą internetową - link niżej) oraz przeżycia obowiązkowego dnia skupienia.

 

UWAGA! Zaświadczenia o odbyciu kursu przedmałżeńskiego będą przechowywane w kancelarii parafialnej przez rok, licząc od daty zakończenia kursu.

 

 UWAGA! - darmowa opieka nad dzieckiem dla uczestników kursu.

 

UWAGA! Uczestnictwo w kursie możliwe jest tylko wówczas, gdy narzeczeni zapiszą się na kurs poprzez naszą stronę internetową.

 

 

 
 
 
 Poradnia Rodzinna
przy parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie

tel.: 71/303-52-73

 e-mail w sprawach kursu przedmałżeńskiego: poradniarodzinna@interia.eu  

 

Stałe dyżury:

p. Jolanta Szewczyk lub p. Elżbieta Zalewska

PONIEDZIAŁKI i PIĄTKI godz. 18.00-21.00

SOBOTY godz. 16.00-21.00

Dodatkowe terminy będą dodawane w miarę potrzeby


 

Zapisy dla par uczestniczących w kursie przedmałżeńskim poprzez naciśnięcie linku zapisów w menu nawigacji strony www /"Kurs przedmałżeński"->"Zapisy do poradni"/
 

1. Terminu wizyty w poradni rodzinnej nie można odwołać. Rezerwacja kolejnego terminu jest płatna (50 zł płatne na konto parafii – nr rachunku: Bank Spółdzielczy w Oławie  70 95850007 0010 0018 8144 0001, tytuł wpłaty – „Poradnia rodzinna”). Pary rezerwujące kolejny termin przedstawiają na spotkaniu dowód wpłaty.

2. W przypadku, gdy nie dotrze do Państwa e-mail z potwierdzeniem rezerwacji (co może wynikać z błędnie podanego adresu e-mail), prosimy o kontakt z parafią w celu wyjaśnienia sprawy (poradniarodzinna@interia.eu) – bardzo często zdarza się, że administrator państwa skrzynki mailowej umieszcza potwierdzenie pod zakładką SPAM.

3. Jeśli przy zapisach do poradni nie ma wolnych terminów, to znaczy, że wszystkie terminy na najbliższy miesiąc są już zajęte. Kolejne terminy będą automatycznie dodawane z 60 dniowym wyprzedzeniem.

4. Spotkanie w poradni jest nieodpłatne dla par, które uczestniczyły w Katechezach dla Narzeczonych w naszej parafii. Dla pozostałych par koszt wynosi 70 zł (wpłata na konto parafii, nr rachunku: Bank Spółdzielczy w Oławie  70 95850007 0010 0018 8144 0001, tytuł wpłaty – „Poradnia rodzinna”). Pary, które nie uczestniczyły w kursie w naszej parafii, na pierwsze spotkanie w poradni przynoszą potwierdzenie wpłaty.

 5. Poradnia Rodzinna mieści się w domu katechetycznym (wejście od strony pl. Piastów, za budynkami Caritasu). Na prośbę zainteresowanych dołączamy plan orientacyjny, który ma pomóc w odnalezieniu Poradni.

 
 
 
 
ARTYKUŁY  KTÓRE  WARTO  PRZECZYTAĆ
 
1. Czym się kierują osoby proszące o ślub? Bp. Tomasik - przeczytaj
2. Nierozerwalność małżeństwa. Kongregacja Nauki Wiary. przeczytaj