Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Data ostatniej modyfikacji: 2018-12-16 06:43:58

 

Kronika parafii

pw. śś. ap Piotra i Pawła

w Oławie

 

rok 2011


6 stycznia 2011 r.

W uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej parafii gościliśmy bonifratrów: o. Kazimierza Wąsika wraz z dwoma konfratrami. Święto Trzech Króli wypadło w pierwszy czwartek miesiąca, kiedy w parafii modlimy się w szczególności o powołania kapłańskie i zakonne.

 

23 stycznia 2011 r.

Oławski Klubu Dyskusyjny „Areopag” działający przy naszej parafii, we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie zorganizował spotkanie mieszkańców Oławy z Tomaszem Terlikowskim, filozofem i publicystą. Temat spotkania brzmiał: „Od politycznej poprawności do barbarzyństwa, czyli… koniec chrześcijaństwa?” Cykl spotkań „Zderzenia”, jako projekt comiesięcznych konferencji, ma na celu poruszane aktualnych zagadnień kulturalnych, religijnych i bieżących wydarzeń społecznych. W spotkaniu z T.. Terlikowskim wzięło udział ok. 150 osób.

 

26 stycznia 2011 r.

W Oławie odbył się IX Kresowy Opłatek. W spotkaniu uczestniczył ks. Janusz Gorczyca, proboszcz naszej parafii.

 

28 – 30 stycznia 2011 r.

Europejskie Spotkanie Muzykujących Rodzin – impreza zorganizowana po raz drugi przez Ośrodek Kultury, z inicjatywy jego dyr. Marka Rosteckiego, oraz naszą parafię. Uczestnicy Spotkania uświetnili swoim śpiewem niedzielną Mszę św. w naszej parafii o godz. 11.30 wykonując kolędy. Po Eucharystii odbył się jeszcze krótki koncert.

 

3 luty 2011 r.

W pierwszy czwartek miesiąca Mszę św. w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych sprawował i homilię wygłosił ks. Rafał Kowalski, redaktor naczelny wrocławskiej edycji „Gościa Niedzielnego”.

 

8 lutego 2011 r.

Wyjazd parafian do Wrocławia, na film „Ludzie Boga” w reżyserii  Xaviera Beauvois.

 

13 – 18 lutego 2011 r.

Nasza parafia wraz ze wspólnotą pw. Miłosierdzia Bożego w Oławie, zorganizowała wyjazd młodzieży na zimowisko do Zakopanego. Kadrę opiekunów stanowili: Malwina Niebylska, ks. Tomasz Filinowicz, ks. Mariusz Szypa oraz ks. Jarosław Czapliński.

 

19 lutego 2011 r.

W naszym kościele odbyła się o godz. 13.00 Msza św. w obrządku ormiańsko – katolickim sprawowana przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Po Eucharystii odbyło się spotkanie integracyjne w domu parafialnym.

 

Luty 2011 r.

W domu parafialnym odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych i Pogotowi Opiekuńczych powiatu oławskiego.

 

8 marca 2011 r.

Wyjazd parafian do Wrocławia, na film „Czarny czwartek” w reżyserii Antoniego Krauzego.

 

3 marca 2011 r.

Mszy św. w pierwszy czwartek miesiąca, w intencji dziękczynno–błagalnej za osoby powołane pochodzące z Ziemi Oławskiej, przewodniczył paulin z Wrocławia, o. Marek Nowacki.

 

6 marca 2011 r.

Spotkanie formacyjne rodzin związanych z Instytutem Świętej Rodziny. Centralnym punktem była Msza św. o godz. 13.00, podczas której przy ołtarzu stanął ks. Krzysztof Wolski z Warszawy, przełożony Instytutu.

 

8 marca 2011 r.

W Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie odbył się VI Finał Powiatowego Konkursu Biblijnego „Biblos”. Trzyosobowe drużyny zmierzyły się z dziejami Józefa Egipskiego oraz, tradycyjnie już, z ogólnymi wiadomościami na temat Biblii. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Honorata Zawer, Kamila Troczyńska, Jacek Pach z Gimnazjum w Domaniowie,

                   Monika Gadomska, Agnieszka Ostojska, Katarzyna Maraj z Gimnazjum nr 3 w Oławie.

II miejsce – Gimnazjum nr 2 w Jelczu - Laskowicach

III miejsce – Gimnazjum w Wierzbnie.

 

9 marca 2011 r.

Środa Popielcowa.

 

11 – 13 marca 2011 r.

Grupa młodzieży przygotowująca się do bierzmowania, pod opieką ks. Mariusza Szypy, wzięła udział w rekolekcjach weekendowych. Miejscem spotkania był klasztor Sióstr Klarysek w Kłodzku. Głównym tematem rozważań był Duch Święty.

 

12 marca 2011 r.

Oławski Klubu Dyskusyjny „Areopag” działający przy naszej parafii, we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie zorganizował spotkanie mieszkańców Oławy z Janem Pospieszalskim, dziennikarzem i publicystą. Temat spotkania brzmiał: „Czy Polska jest wolna – co nam zostało z etosu „Solidarności”?”. W debacie uczestniczyło ok. 160 osób.

 

Marzec 2011 r.

Promocja książki naszego byłego wikariusza - ks. Kacpra Radzkiego pt. „Pozwól Bogu być Bogiem”.

 

27 marca 2011 r.

Zbiórka datków dla ofiar trzęsienia ziemi i tsunami, jakie nawiedziło Japonię. W naszej parafii zebrano 9143 zł. Pieniądze zostały przekazane do Japonii za pośrednictwem Caritas Polska.

 

29 marca 2011 r.

Parafialny wyjazd do Wrocławia, na film „Jan Paweł II. Szukałem Was...” w reżyserii Jarosława Szmidta.

 

7 kwietnia 2011 r.

W I czwartek miesiąca, o godz. 18.00 odbyła się Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, sprawowana przez ks. dra Janusza Czarnego, wykładowcę Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, proboszcza parafii pw. św. Jadwigi we Wrocławiu.

 

10 kwietnia 2011 r.

O godz. 11.30 została odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem kard. seniora Henryka Gulbinowicza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, do której doszło 10 kwietnia 2010 r. Homilię wygłosił ks. dziekan Stanisław Bijak.

 

11 kwietnia 2011 r.

50 licealistów z naszej parafii przyjęło z rąk ks. bpa Edwarda Janiaka sakrament bierzmowania.

 

15 kwietnia 2011 r.

III Koncert Wielkopostny, w programie którego znalazła się kompozycja „Słońce nagle zgasło” –wielkopostne pieśni liturgiczne śpiewane w czterogłosie w wykonaniu chóru Deus Meus. Partie solowe wykonali Lidia Pospieszalska i Tamara Przybysz. Nad całością czuwał Marcin Pospieszalski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Marian Gołębiewski.

 

16 kwietnia 2011 r.

Mszą św. o godz. 9.00 w intencji dziękczynnej za wszelkie łaski, w 5 rocznicę istnienia Hospicjum Domowego „Caritas” w Oławie, rozpoczął się dzień poświęcony akcji „Pola Nadziei”. Po Eucharystii wolontariusze kwestowali na rzecz Hospicjum rozdając żonkile i balony oraz zapraszali oławian na popołudniowy festyn na polach zielonych Ośrodka Kultury. O godz. 15.00 rozpoczęła się zabawa na świeżym powietrzu. Dzieci i młodzież z oławskich szkół wykonały przedstawienia artystyczne oraz rozstrzygnięto konkursy fotograficzny i plastyczny. Podczas kwesty udało się zebrać 9200 zł. Fundusze przekazano na zakup sprzętu dla chorych, podopiecznych oławskiego hospicjum.

 

16 - 17 kwietnia 2011 r.

Wyjazd rodzin z naszej parafii na dni skupienia Dolnośląskiego Ogniska Rodzin do Rybnika.

 

17 – 19 kwietnia 2011 r.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

 

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii poprowadził ks. Kazimierz Gajowy SDB, misjonarz z Libanu.

 

20 kwietnia 2011 r.

Odbyła się Wielkotygodniowa Droga Krzyżowa ulicami Oławy. Rozpoczęła się na Placu Zamkowym, a zakończyła pod kościołem Miłosierdzia Bożego. Nad całością czuwał ks. Mariusz Szypa.

 

24 kwietnia 2011 r.

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego.

 

25 kwietnia 2011 r.

Poniedziałek Wielkanocny.

 

28 kwietnia 2011 r.

Rozpoczęły się spotkania w ramach Seminarium Odnowy Wiary, podczas których wierni gromadzili się na wspólnej modlitwie, połączonej z wykładami opartymi na Piśmie Świętym. Seminarium kierował ks. Mariusz Szypa.

 

29 kwietnia - 3 maja 2011 r.

Udział naszych parafian w pielgrzymce do Rzymu na beatyfikację Papieża Jana Pawła II.

 

Maj 2011 r.

Podczas festynu zorganizowanego we Wrocławiu, na Książu Małym, przez ojców sercanów „Damian dziś”, schola dziecięca „Apostolskie Nutki”, działająca pod opieką ks. Tomasza Filinowicza zdobyła I miejsce w przeglądzie chórów.

 

Ocieplone dachy i ściany, nowa elewacja ze zmienioną kolorystyką budynku i zlikwidowane podcienie – to efekt zakończonych w maju 2011 r., kilkumiesięcznych prac remontowych przy dawnym domu katechetycznym naszej parafii. Remont był możliwy dzięki finansowemu wsparciu uzyskanemu od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

 

8 maja 2011 r.

O godz. 10.00 odbyła się w kościele parafialnym uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do sakramentu przystąpiło 76 dzieci (34 chłopców i 42 dziewczynki).

 

15 maja 2011 r.

O godz. 11.15 nastąpiło uroczyste poświęcenie i zawieszenie w prezbiterium kościoła parafialnego, odnowionego obrazu bł. Jana Pawła II. Malowidło zyskało nową, ozdobną ramę.

 

20 maja 2011 r.

Oławski Klubu Dyskusyjny „Areopag” działający przy naszej parafii, we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie zorganizował spotkanie mieszkańców Oławy z drem Ziad Abou Saleh oraz sędzią Sławomirem Pałką. Temat spotkania brzmiał: „Wojna kultur? Arabowie, Europejczycy, Amerykanie. Trzy światy, dwa światy, czy jeden świat?”

 

21 maja 2011 r.

Grupa IV Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę wraz z ks. Tomaszem Filinowiczem zorganizowała pieszą pielgrzymkę do Świętej Katarzyny. Dla ok. 80 osób była to swoista „rozgrzewka” przed sierpniową wędrówką. Po osiągnięciu celu wędrówki uczestnicy wzięli udział w nabożeństwie majowym oraz w ognisku, przy którym można było usmażyć kiełbaski.

 

22 maja 2011 r.

O godz. 10.00 odbyła się uroczysta Msza Św. kończąca trzydniowy zlot „STULECIE” harcerzy Hufca ZHP Oława. Uroczystości Hufca związane były z setną rocznicą wydania przez Naczelną Radę Skautową rozkazu zatwierdzającego powstanie przy lwowskim „Sokole” czterech pierwszych drużyn skautowych.

 

28 maja 2011 r.

Wyjazd parafian na majówkę do sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim.

 

1 czerwca 2011 r.

Trzej neoprezbiterzy – Jakub Łukowski, Paweł Kucia i Tobiasz Matkowski odprawili w naszej świątyni prymicyjną Mszę św. Sakrament kapłaństwa został im udzielony w archikatedrze wrocławskiej, 21 maja 2011 r. Księża neoprezbiterzy odbywali u nas praktykę duszpasterską.

 

Podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbyła się uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru dla Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie.

 

4 czerwca 2011 r.

Parafialna pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, jako dziękczynienie za beatyfikację bł. Jana Pawła II.

 

5 czerwca 2011 r.

Odbyła się Msza św. w intencji powołań kapłańskich. Dodatkowym akcentem była 3. rocznica prezbiteratu ks. Tomasza Filinowicza. Przy ołtarzu zgromadzili się także koledzy z roku: ks. Kacper Radzki, ks. Bartłomiej Radzioch i ks. Paweł Brożyna z parafii NMP Matki Pocieszenia. W koncelebrze znalazło się dziewięciu księży. Przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię ks. Krzysztof Borecki – wicerektor Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, który był przez cztery lata opiekunem kursu Jubilatów.

 

Schola dziecięca, którą opiekuje się ks. Tomasz Filinowicz, w ramach obchodów Dnia Dziecka udała się na wycieczkę do parku rodzinnej rozrywki Bobolandia we Wrocławiu.

 

11 – 12 czerwca 2011 r.

W ramach Seminarium Odnowy Wiary w noc poprzedzającą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, odbyło się czuwanie modlitewne, z modlitwą uwielbienia. Uczestnicy mogli skupić się szczególnie nad Osobą Ducha Świętego, który w życiu człowieka ma niezwykle znaczącą rolę.

 

12 czerwca 2011 r.

Oławski Klubu Dyskusyjny „Areopag” działający przy naszej parafii, we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie zorganizował spotkanie mieszkańców Oławy z Grzegorzem Braunem. W programie spotkania odbyła się projekcja filmu „Eugenika” oraz dyskusja z autorem.

 

18 czerwca  2011 r.

W parafii pw. Miłosierdzia Bożego odbyła się Msza św., podczas której przyjęto do grona lektorów dwóch ministrantów z naszej parafii – Dawida Rubina oraz Pawła Pawlaka.

 

26 czerwca 2011 r.

Czwarta edycja festynu parafialnego „Na Skale”, podczas którego przygotowano wiele atrakcji – m. in. loteria fantowa, koncerty, gry, zabawy sprawnościowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych. Odbył się także mecz piłki nożnej księża – miejskie służby, oraz turniej piłkarski drużyn parafialnych o Puchar Księdza Dziekana. Głównym punktem programu był koncert pożegnalny ks. Tomasza Filinowicza „FILIN I PRZYJACIELE”.

 

Zakończenie pracy w naszej parafii przez wikarego ks. Tomasza Filinowicza. Metropolita Wrocławski ustanowił ks. Tomasza diecezjalnym duszpasterzem głuchoniemych i niewidomych. 

 

Ks. Krzysztof Tomczyk nowym wikarym w naszej parafii, w miejsce ks. T. Filinowicza.

 

29 czerwca 2011 r.

O godz. 18.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. odpustowa naszej parafii. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr hab. Sławomir Stasiak, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Legnickiej, wykładowca na papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

 

Lato 2011 r.

Remont kapitalny dachu kościoła parafialnego, wraz z renowacją wieży.

 

2 – 10 sierpnia 2011 r.

Udział oławskiej grupy „4”, liczącej ok. 145 osób, w Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę. Pielgrzymowaniu towarzyszyło hasło „W komunii z Bogiem przez Jana Pawła II”. Przewodnikiem grupy oławskiej był nasz wikariusz, ks. Mariusz Szypa.

 

10 września 2011 r.

W ramach międzynarodowego festiwalu „Wratislavia Cantans” w naszym kościele odbył się koncert „Chetham`s School of Music Symphonic Brass Ensemble” (w wolnym tłumaczeniu jest to szkoła muzyki symfonicznej na instrumenty dęte). Koncert pod dyrekcją Davida Chattertona z Chetham`s School od Music w Mancheseter był – zdaniem oławskich melomanów – wspaniałą ucztą duchową.

 

16 – 17 września 2011 r.

Około 55 pielgrzymów z naszej parafii udało się na archidiecezjalne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Metropolita wrocławski, abp Marian Gołębiewski, oddał w opiekę Czarnej Madonny wszystkich obecnych, ich rodziny, parafie, diecezję i ojczyznę. Centralnym punktem wyjazdu była uroczysta Msza św. o północy, której przewodniczył ks. bp Andrzej Siemieniewski. Hasło programu duszpasterskiego na nadchodzący rok brzmiało: „Kościół naszym domem”. 

 

17 września 2011 r.

W wigilię święta św. Stanisława Kostki oławska grupa „Czwóreczka”, Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, pielgrzymowała z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego do kościoła NMP Królowej w Oławie. Punktem centralnym uroczystości była Eucharystia celebrowana przez ks. Mariusza Szypę, ks. Tobiasza Matkowiskiego i ks. Tomasza Filinowicza. Po Mszy św. odbyła się agapa przy grillu, cieście i tańcach.

 

24 września 2011 r.

Oławski Klubu Dyskusyjny „Areopag” działający przy naszej parafii, we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie, zorganizował spotkanie mieszkańców Oławy z ks. Kazimierzem Gajowym, salezjańskim misjonarzem na stałe pracującym w Libanie, który wygłosił w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W programie spotkania był koncert libańskiego zespołu młodzieżowego, a także dyskusja o realiach życia chrześcijan wśród wyznawców Allacha.

 

30 września 2011 r.

VII pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę, pod przewodnictwem ks. Mariusza Szypy.

 

7 października 2011 r.

Ks. Sebastian Kowalski opuścił naszą parafię. Ze względu na nagłe potrzeby duszpasterskie został przeniesiony do parafii w Bierutowie.  Liczba wikariuszy naszej parafii została zredukowana do dwóch.

 

12 października 2011 r.

W naszej parafii odbyły się główne uroczystości obchodów Dziękczynienia Ziemi Oławskiej za beatyfikację Jana Pawła II. Wyremontowany dach świątyni stał się dziękczynnym wotum naszej wspólnoty parafialnej za beatyfikację Jana Pawła II. Gościem szczególnym Mszy św. o godz. 17.00 był abp Marian Gołębiewski. Po Eucharystii odbył się II Koncert Papieski, podczas którego zaprezentowano „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza, w wykonaniu: Hanny Banaszak, Zbigniewa Wodeckiego, Grzegorza Turnaua i Jacka Wójcickiego, Elżbiety Towarnickiej, Beaty Rybotyckiej, Chóru Uniwersytetu Wrocławskiego „Gaudium”, Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Orkiestry Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Całością dyrygował Alan Urbanek.

 

15 października 2011 r.

Grupa pielgrzymów z Oławy – w tym nasi parafianie – uczestniczyła w pieszej pielgrzymce do grobu św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Ideą przewodnią było dziękczynienie za dar beatyfikacji bł. Jana Pawła II. 

 

Po raz pierwszy w pielgrzymkowej wędrówce udział wzięła drużyna oławskich harcerek „Sowy”, działająca przy naszej parafii. Św. Jadwiga Śląska od 2006 r. jest patronką Dolnośląskiej Chorągwi Harcerek ZHR, dlatego dziewczynki z wielkim zaangażowaniem udały się do Trzebnicy.

 

22 października 2011 r.

Drugie miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej zajęła nasza parafialna schola „Apostolskie Nutki”, występując w XX Dziecięcym Festiwalu Piosenki Religijnej we Wrocławiu, który odbył się w parafii salezjańskiej, pw. Chrystusa Króla.

 

Październik 2011 r.

Kierownikiem muzycznym scholi dziecięcej „Apostolskie Nutki” została Malwina Niebylska, studentka III roku pedagogiki opiekuńczej z terapią.

 

4 listopada 2011 r.

Do naszej parafii przybyli propagatorzy Ruchu Czystych Serc: siostra Maria Kwiek USJK – pedagog i terapeutka oraz ks. Mieczysław Piotrowski TChr – redaktor naczelny dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

W piątkowe przedpołudnie siostra Maria Kwiek była gościem trzech szkół: Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjów nr 1 i 2. Siostra spotkała się z młodzieżą, aby ukazać prawdziwy obraz miłości, który jest tak często wypaczany w dzisiejszym świecie. Mówiła o wierności, czystości małżeńskiej, zagrożeniach czyhających na młodych ludzi. Niestety, na propozycję przyłączenia się do Ruchu Czystych Serc, nie odpowiedziała ani jedna osoba z naszej parafii.

    

5 listopada 2011 r.

Oławski Klub Dyskusyjny AREOPAG zorganizował kolejne spotkanie z cyklu „Zderzenia”. Tym razem odbyło się ono w Ośrodku Kultury w Oławie. Temat spotkania: „Droga do czystej miłości”, a prelegentem była s. Maria Kwiek UJK.

 

11 listopada 2011 r.

W Narodowe Święto Niepodległości, mieszkańcy Oławy i okolic, na czele z przedstawicielami władz samorządowych, zgromadzili się o godz. 13.00 w naszym kościele parafialnym na uroczystej Eucharystii w intencji Ojczyzny. Przewodniczył jej ks. bp Andrzej Siemieniewski, a w koncelebrze uczestniczyli ks. Stanisław Bijak i ks. Janusz Gorczyca. Po Mszy św. wszyscy udali się pod Pomnik Losów Ojczyzny, gdzie zostały złożone wiązanki.

 

20 listopada 2011 r.

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata podczas Mszy św. o godz. 16.00 do Liturgicznej Służby Ołtarza włączony został nowy ministrant – Bartek Pytlos.

 

1 grudnia 2011 r.

Mszy św. w intencji powołań, odprawionej w pierwszy czwartek miesiąca, przewodniczył ks. dr Andrzej Tomko, prorektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

 

W okresie adwentu w naszej parafii o godz. 6.45 odprawiane są roraty. Tematem kazań jest życie  Jana Pawła II.

 

4 grudnia 2011 r.

W naszym kościele odbyła się zabawa z okazji św. Mikołaja. Koncertowała Magda Anioł z zespołem. Do wykonania utworu „Aniele, aniele” wokalistka zaprosiła dziecięcą scholę „Apostolskie Nutki”. Po koncercie rozpoczęła się ceremonia powitania św. Mikołaja, który tym razem przybył do Oławy śmigłowcem, udostępnionym przez firmę ATM. Po wylądowaniu na wale, przy ul. Strzelnej, do kościoła podjechał wytworną karetą zaprzężoną w dwa czarne konie. W sumie tego dnia Mikołaj rozdał 220 paczek, z czego 100 trafiło do dzieci z uboższych rodzin, wytypowanych przez pracowników MOPS-u.

 

9 grudnia 2011 r.

Oławski Klubu Dyskusyjny AREOPAG zorganizował spotkanie z egzorcystą o. Andrzejem Smołką ss.cc. Temat spotkania brzmiał: „Współczesne opętania”.

 

17 grudnia 2011 r.

Mszą św. o godz. 15.00 w naszej świątyni rozpoczęło się wspólne dziękczynienie za kolejny rok pielgrzymowania „Wspólnoty w drodze”, którą tworzą członkowie Grupy 4, Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. Od stołu eucharystycznego spotkanie przeniosło się do stołu agapy w salce parafialnej.

 

18 grudnia 2011 r.

Ukazała się świąteczna płyta naszej scholi dziecięcej „Apostolskie Nutki” pt. „Bóg się rodzi”, a na niej kolędy znane i całkiem nowe. :-)

 

18 – 20 grudnia 2011 r.

Rekolekcje adwentowe wygłosił nam ks. Kacper Radzki, były wikariusz naszej parafii.

 

W niedzielę, 18 grudnia 2011 r. – podczas Mszy św. o godz. 14.00 w Starym Górniku, w kościele filialnym naszej parafii, zostało poświęcone nowe wyposażenie prezbiterium. Eucharystię sprawował ks. Sebastian Kowalski, który czuwał nad remontem, a kazanie wygłosił rekolekcjonista – ks. Kacper Radzki.

 

21 grudnia 2011 r.

W naszym kościele parafialnym odbył się koncert kolęd, w wykonaniu uczniów klasy 2f Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Oławie, przygotowany pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Wolskiej i katechety Piotra Wróbla.

 

28 grudnia – 1 stycznia 2012 r.

Grupa młodych z Oławy wzięła udział w 34 europejskim spotkaniu młodzieży Taize, które odbyło się w Berlinie. Głównym tematem spotkania było: „Odnowić więź solidarności”. Grupa oławska liczyła 10 osób, a jej duchowym opiekunem był nasz wikariusz, ks. Krzysztof Tomczyk.