Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Data ostatniej modyfikacji: 2021-09-25 12:35:35
 

Wspólnota Uczniów Jezusa ,,Effatha!"

 
Jesteśmy katolicką wspólnotą charyzmatyczną powstałą w naszej parafii w 2018 r. Wspólnota zrodziła się z pragnienia wielu osób, które uczestniczyły w dwóch edycjach Kursu Alpha dla dorosłych.
 
Effatha to wspólnota osób, która gromadzi się wokół osoby Jezusa Chrystusa i dzieli się doświadczeniem Jego obecności w swoim życiu. Głównym zadaniem wspólnoty jest pobudzanie swoich członków do bycia aktywnymi uczniami-misjonarzami, którzy wychodzą ku innym, z Ewangelią Jezusa. Wspólnota Effatha służy odnowie parafii. Teren parafii/ dekanatu to przestrzeń misyjna, gdzie wspólnota próbuje odpowiedzieć na duchowe i fizyczne potrzeby.  Nazwa wspólnoty pochodzi od słów Jezusa: „Effatha” czyli „Otwórz się” (Mk 7, 34). 
 
Źródłem i szczytem wspólnoty Effatha jest Eucharystia przeżywana we wspólnocie. Wspólnym doświadczeniem jest modlitwa uwielbienia, adoracja  oraz otwartość na działanie i dary Ducha Świętego. Formacja skupia się wokół nauki i rozwijania modlitwy indywidualnej i wspólnotowej, a także czytania Pisma Świętego. Wspólnota Effatha podejmuje starania aby przez wzajemne relacje była czytelnym znakiem działania Ducha Świętego w Kościele Katolickim, wspólnotą braci i sióstr w Panu Jezusie.
 
Wspólnota Uczniów Jezusa Effatha odpowiada w swojej działalności na wezwania papieża Franciszka i inicjatywę CHARIS. Effatha angażuje się w działania Kościoła wrocławskiego. Podejmuje współpracę z wieloma inicjatywami ewangelizacyjnymi.
 
Do wspólnoty można przyłączyć się przez udział w kursie Alpha lub uczestnictwo w spotkaniach modlitewnych. Każdy kto pragnie pogłębić osobistą więź z Jezusem jest mile widziany. Do wspólnoty zapraszani są ludzie wszystkich stanów (młodzi, dorośli i starsi, samotni i małżonkowie, osoby świeckie i konsekrowane). Pragniemy być wspolnotą łączącą pokolenia. Wspólnota Effatha jest zawierzona opiece Maryi, aby wypraszała łaski, których potrzebuje. 
 
Cotygodniowe spotkania modlitewno-formacyjne są otwarte, może w nich uczestniczyć każda osoba bez żadnych zobowiązań. Spotkania wspólnoty odbywają się w Centrum Formacji w każdy wtorek o godzinie 19.00; Spotkania są poprzedzone Mszą św. (godz. 18.00). 
 
Wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu: drugi piątek każdego miesiąca, godzina 19.00; Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu, wspólnota Effatha adoruje Pana ciszą, modlitwą osobistą, rozważaniem Słowa Bożego oraz śpiewem. Jest to ważny czas dla Wspólnoty. 
 
W każdy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00, w Centrum Formacji posługujemy modlitwą wstawienniczą. Jest to nasza odpowiedź na wezwanie Boże, aby jedni za drugich się wstawiali. Wierzmy, że kiedy stajemy w jedności na modlitwie, z ufnością i wiarą to Jezus który jest naszym Zbawicielem, naszym lekarzem, nas wysluchuje i odpowiada na tę modlitwę. O modlitwę prosić może każdy, także osoby spoza wspólnoty. Modlitwa wstawieniccza jest: 
-dla szukających wzmocnienia i wsparcia,
-dla poszukujących uzdrowienia na duszy i ciele,
-dla szukających uwolnienia i pokoju serca,
-dla szukających wstawiennictwa w swojej intencji (za siebie)
 
,,I przyszli do Niego z paralitykiem, którego niosło czterech. Nie mogąc z powodu tłumu przynieść go do Niego, odkryli dach (…) i przez otwór spuścili nosze, na których leżał paralityk. Jezus widząc ich wiarę rzekł do paralityka: Wstań, weź swoje nosze i idź do swego domu. On wstał, wziął zaraz swoje nosze i wyszedł na oczach wszystkich”. (Mk 2, 3-5.11-12)
 
,,Gdzie są dwaj albo trzech zebrani w Imię Moje  tam jestem pośród nich" (Mt 18,20) 
 
Napisz do nas i przyjdź! Nie jesteś sam.
 
 
Opiekuje się nami proboszcz ks. Leszek Woźny.