Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Warto przeczytać
Wenezuela: wyraźny wzrost powołań kapłańskich
Data dodania: 2020-11-19 00:36:49
 

Wenezuela cieszy się obecnie znacznym wzrostem powołań kapłańskich. Na roku propedeutycznym oraz na studiach z zakresu filozofii i teologii znajduje się ponad 800 alumnów. „Posługa promowania powołań kapłańskich przyniosła swoje owoce w naszym kraju” – podkreślają biskupi.

 

Więcej...
 
Rosja - muzułmanie i prawosławni przeciwni małżeństwom międzywyznaniowym
Data dodania: 2020-11-12 19:43:11
 

Muzułmanina może poślubić tylko ta niemuzułmanka, która uważa Jezusa nie za Boga, ale tylko za Jego wysłannika, na równi z Muhamadem, uznając istnienie jednego jedynego Boga i która wyrazi gotowość przestrzegania nauk Koranu. Dla dwojga tak bliskich sobie osób jak mąż i żona i trwałości ich związku ważne jest istnienie wspólnych wartości życiowych – uważa Rada Ulemów Rosyji. Niechęć do małżeństw mieszanych wyznaniowo wyrażają także duchowni prawosławni.


Więcej...
 
Kard. Sarah - teraz bardziej potrzeba kapłanów niż psychologów
Data dodania: 2020-05-22 08:12:06

Epidemia koronawirusa przypomniała Kościołowi o jego podstawowym zadaniu, jakim jest głoszenie wiary, słów życia wiecznego, które jako jedyne mogą pomóc światu zmierzyć się z rzeczywistością śmierci. Pisze o tym kard. Robert Sarah na łamach francuskiego dziennika Le Figaro.

 

Więcej...
 
Włochy: cud krwi św. Januarego nadzieją na ustanie pandemii
Data dodania: 2020-05-05 10:07:33
 
Wieczorem 2 maja 2020 r. po raz kolejny nastąpił „cud krwi św. Januarego”. Podczas Mszy św. bez udziału wiernych sprawowanej w katedrze w Neapolu, przez tamtejszego arcybiskupa, kard. Crescenzio Sepe, rozpuściła się zakrzepła krew męczennika. Szklana ampułka z wyschniętą krwią św. Januarego, na co dzień przechowywana w skarbcu diecezjalnym, była wystawiona na ołtarzu. Kard. Sepe powiedział, że jest to „znak nadziei” w trudnych czasach.

 

Więcej...
 
Narasta rasizm w Niemczech
Data dodania: 2020-04-21 08:33:54

 

     Diecezja Spira w Niemczech musiała odwołać z jednej z parafii w pobliżu Keiserslautern pochodzącego z Nigerii księdza, którego wielokrotnie atakowano i grożono mu śmiercią. „Krok ten był nieunikniony w trosce o ochronę i zdrowie kapłana” – oświadczył 17 kwietnia wikariusz generalny diecezji ks. Andreas Sturm. Wyjaśnił, że ks. Patrick Asomugha już w tych dniach opuści parafię, gdyż „byłoby nieodpowiedzialne narażanie go na dalsze niebezpieczeństwa”.

     

Więcej...
 
Kanada: czy hospicja staną się klinikami śmierci?
Data dodania: 2019-12-28 23:49:33
 

Decyzją władz Kanady warunkiem przetrwania hospicjów ma być zapewnienie możliwości przeprowadzania w nich także eutanazji. Placówki, które nie zgodzą się na zabijanie pacjentów będą musiały zakończyć działalność, ponieważ nie otrzymają dotacji ze środków publicznych.


Więcej...
 
Rzecznik Episkopatu: to był rok ważnych decyzji i jubileuszy
Data dodania: 2019-12-28 23:34:55
 

Zapowiedź beatyfikacji kard. Wyszyńskiego, decyzje w zakresie zwiększenia ochrony dzieci i młodzieży oraz 100-lecie powstania Konferencji Episkopatu Polski i odnowienia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą Polską – to jedne z najważniejszych wydarzeń jakie miały miejsce w Kościele w Polsce w 2019 roku, podkreśla ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.


Więcej...
 
Nigeria: islamiści zamordowali 11 zakładników chrześcijańskich
Data dodania: 2019-12-28 23:32:03
 

Związana z tzw. Państwem Islamskim (IS) muzułmańska grupa terrorystyczna w Nigerii zamordowała 11 chrześcijan, których wcześniej wzięła jako zakładników. Udostępniony 26 grudnia krótki film wideo pokazał zamaskowanych mężczyzn, jak ścinają głowy dziesięciu zakapturzonych mężczyzn i rozstrzeliwują jedenastego.


Więcej...
 
Strona 1 >>