Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Aktualności
Adwentowej debaty część 4
Data dodania: 2020-12-19 13:14:28
 

No i nastała ostatnia niedziela tegorocznego Adwentu. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Nasi duszpasterze wychodząc od dzisiejszej Ewangelii wychylają się już ku Świętom. Tylko dlaczego chcą zmieniać świat?... Zapraszamy do obejrzenia ostatniego odcinka adwentowych rozmów „Między proboszczem a wikarym”. Czy będzie ciąg dalszy? To zależy także od Was. Wysyłajcie maile z opiniami, albo komentujcie na Facebooku, czy na YouTube.

 

 
Adwentowej debaty cz. 3
Data dodania: 2020-12-12 16:18:30

„Między proboszczem, a wikarym”, to cykl adwentowych rozważań naszych duszpasterzy. Czas szybko płynie. Mamy już trzecią niedzielę adwentu, więc i trzeci odcinek rozważań. Tym razem księża, bazując jak zwykle na niedzielnych czytaniach mszalnych, opatrzyli je tajemniczym tytułem – „Jak boli, to rośnie”. O czym mowa? Trzeba obejrzeć. Premiera odcinka w sobotę 12 grudnia br., o godz. 18.00.

 

 
 
Jak proboszcz z wikarym. Adwentowa rozmowa cz. 2
Data dodania: 2020-12-05 15:52:18
 
     Zapraszamy do obejrzenia drugiego odcinka Rozmów Adwentowych „Jak proboszcz z wikarym”. Rozważania oparte o liturgię czytań z II Niedzieli Adwentu, prowadzi ks. Janusz Gorczyca i ks. Adam Bilski. Tym razem rozmowa dotyczy prawdy, z którą każdy z nas musi się zmierzyć. O jaką prawdę chodzi? Proszę posłuchać.
 
 
 
 
 
Bystrzyca zaprasza na małżeńskie spotkania
Data dodania: 2020-11-29 15:12:05

     

            Jak widać, nie tylko w miastach rodzą się ciekawe inicjatywy. Wszystko zależy od człowieka. Jeżeli znajdą się Boży szaleńcy, dzieło rozwija się błyskawicznie.

            W pobliskiej Bystrzycy chwilę wytchnienia mogą znaleźć nie tylko małżeństwa, ale każdy, kto chce się pomodlić za swoich najbliższych.

            Zapraszamy do obejrzenia reportażu „Umocnić jedność”, autorstwa ks. Janusza Gorczycy. 

 

 

 
 
Między proboszczem a wikarym - adwentowe rozmowy
Data dodania: 2020-11-28 16:20:05
 Jak proboszcz z wikarym - to nowa propozycja Centrum Formacji na czas Adwentu. Ks. Janusz Gorczyca, nasz proboszcz, wraz z wikariuszem ks. Adamem Bilskim podjęli się prowadzenia cotygodniowych rozmów opartych o Ewangelię z kolejnej niedzieli Adwentu.
    Emisja każdego odcinka będzie dostępna na naszej stronie internetowej, a także na naszym Facebook'u oraz na kanale YouTube,. w każdą sobotę, o od godz. 18.00.
 
Zapraszamy na premierę cyklu "Między proboszczem a wikarym".
Sobota, 28 listopada 2020 r., godz. 18.00.
 
 
 
 
 
Promocja ministrantów U Apostołów w Oławie
Data dodania: 2020-11-25 17:23:41

 

Po prawie rocznej kandydaturze i rzetelnych przygotowaniach, do grona ministrantów zostali włączeni kolejni kandydaci z naszej parafii: Karol Tyniec, Nikodem Chowaniak i Patryk Stefanko. Ceremonia odbyła się w niedzielę 22 listopada br., w uroczystość  Chrystusa Króla, podczas Eucharystii, którą odprawił ksiądz Proboszcz wraz z ks. Adamem - opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

 

 
Więcej...
 
Aplikacja za życiem jako odpowiedź na propagandę aborcyjną
Data dodania: 2020-11-14 12:35:34
 
     Technologia może pomóc bronić życie. Oto jesteśmy świadkami wielkiej batalii o prawo do zabijania. Aby wygrać z kulturą śmierci, musimy być kreatywni. Trzeba sięgać po najlepsze narzędzia i dobrze ich używać. Jedno z takich narzędzi każdy z nas może mieć – za darmo – na swoim smartfonie.

Aplikacja „Adoptuj życie” pomaga modlić się w intencji dzieci zagrożonych aborcją. Ten mobilny asystent Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, ma również funkcję edukacyjną. Dzięki bogatej prezentacji graficznej możemy lepiej poznać, tydzień po tygodniu, rozwój dziecka od poczęcia, aż do narodzin.

Więcej...
 
Wesprzyj naszą parafię
Data dodania: 2020-10-27 10:40:36
 
Wpłaty na konto parafii można dokonynwać przy pomocy kodu QR (używając aplikacji mobilnej),
 
 
 
                lub na na konto w Banku Spółdzielczym w Oławie
 
                           Nr 70 9585 0007 0010 0018 8144 0001
 
                                  Parafia śś. ap. Piotra i Pawła
                                            pl. Zamkowy 16
                                              55-200 Oława
 
  

 
                                                             Bóg zapłać!
 
      Za naszych dobrodziejów odprawiamy Mszę św. w każdą niedzielę, o godz. 10.00.
 
 
 
Strona 1 >>