Niedziela Miłosierdzia
Data dodania: 2024-04-07
|
1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni… Grupa Milusińscy Pana z parafii p.w. N.M.P Królowej Aniołów z Bystrzycy wystąpi z Misterium Paschalnym na mszy św. o godz.11.30. Zapraszamy 2. Dziś w o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy Akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu, a o godz.17.30 nabożeństwo do Bł. Rodziny Ulmów. 3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Składane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.
4. We wtorek 9 kwietnia wizytacja kanoniczna naszej parafii przez bp. Macieja Małygę. Zapraszamy wspólnoty działające w naszej parafii na spotkanie z księdzem biskupem o godz.16.45 w kościele. O godz.18.00 msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania.
5. Serdecznie zapraszamy na koncert wielkanocny w sobotę 13 kwietnia o godzinie 19.00 Wystąpi Zespół Wokalny Cantus Olaviensis pod dyrekcją Barbary Szarejko-Nestor. Muzycy wykonają Kantatę Wielkanocną nr 4 Jana Sebastiana Bacha. Występ poprzedzony będzie słowem wprowadzającym o muzyce baroku. Serdecznie zapraszamy. 6. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. Po mszach świętych odbędzie sie zbiórka fundacyjna do puszek na leczenie i rehabilitację 24 letniego Jakuba, który doznał urazu rdzenia kręgowego. Kuba został potrącony na przejściu dla pieszych idąc na mszę św. 7. Dziś nasza schola Apostolskie Nutki biorą udział w DIECEZJALNYM SPOTKANIU dla DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH - „Iskra". w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. 8. 20 kwietnia w Centrum Formacji odbędzie się całodniowa konferencja nt. rozeznawania woli Bożej w naszym życiu w oparciu o Słowo Boże. Prowadzący Michał Piekara mający bogatą wiedzę i doświadczenie własnego życia opowie jak w sposób rozumowy i racjonalny zastosować Słowo naszego Pana w życiu. Jak cieszyć się drogą łaski słuchając Jego głosu i iść za Nim w pełni szczęścia. Zapisy pod adresem: https://youngtree.org/olawa Zapewniamy kącik kawowy i posiłek w ciągu dnia. 9. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach… |