Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XII Niedziela Zwykła - 2024-06-23
Data dodania: 2024-06-23

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…

2. Dzisiaj przeżywamy pierwszą wakacyjną niedzielę,  z racji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca zapraszamy  na  nabożeństwo czerwcowe w ich intencji.

3. Każdego czerwcowego wieczoru o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

4. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 7.00; 9.00 i 18.00

5. We wtorek o godz. 17.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju pomiędzy narodami, w społeczeństwach, w rodzinach i w każdym ludzkim sercu.

6.Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła patronów naszej parafii. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 7.00; 9.00 i ( 18.00 - suma odpustowa) w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

6. Diecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na 87 Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców ma Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2024 r (poniedziałek-wtorek). Szczegóły na plakacie. Zapisy ks.rafal92@gmail.com Trasa autokaru: Wrocław ul. św. Marcina, Oława-kościół Piotra i Pawła, Brzeg - par. św. Krzyża.

7. Zapraszamy na III Pielgrzymkę Margaretek i Dwunastek do Św. Anny w Miliczu dnia 13 lipca ( sobota ). Zapisy w kancelarii. Szczegóły na plakatach.

8. Od przyszłej niedzieli msza św. o godz.19.15 przeniesiona na godz.21.00

9. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga…

 

                                                                                                     

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 24 czerwca – św. Jan Chrzciciel, poprzednik Pański i ostatni prorok Starego Testamentu, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.

W piątek, 28 czerwca – św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła: dzięki jego dziełu „Adversus hæreses” możemy poznać wszystkie błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, jak i wykład autentycznej wiary.

W sobotę, 29 czerwca – św. św. Apostołowie Piotr i Paweł, którzy dla podkreślenia wyjątkowych zasług dla Kościoła są nazywani „Książętami Apostołów”.