Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

VI Niedziela Zwykła - 2024-05-05
Data dodania: 2024-05-05

1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz.17.30 przed wieczorną Eucharystią.

2. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

3. We wtorek nabożeństwo majowe połączone z modlitwą do bł. Rodziny Ulmów

4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte o zwykłej porze.

5. Serdecznie zapraszamy dzieci Pierwszokomunijne wraz z rodzicami na próby, które będą się odbywać od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00. Ponadto zapraszamy dzieci na katechezę przed pierwszą spowiedzią świętą w najbliższy piątek o godz. 15.40. Po katechezie o godz. 16.00 rozpocznie się spowiedź dla dzieci Pierwszokomunijnych. Na poniedziałkową próbę prosimy, aby każde dziecko przyniosło ze sobą dzienniczek obecności na Mszach św. i nabożeństwach.

6. Spotkanie dzieci rocznicowych we wtorek o godz.16.30 w kościele.

7.II Kongres Wieczystej Adoracji we Wrocławiu: 10-12 maja 2024 r. Szczegóły na plakatach
8. Pielgrzymka Mężczyzn Dolnego Śląska do Krzeszowasobota - 11.05.2024 r. Szczegóły na plakatach

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to też święto naszych młodszych Parafian – dzień ich Pierwszej Komunii Świętej. Msza św. komunijna o godz.10.00 a rocznicowa o godz.13.00. (W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną).

10. W dniach 17-24 października wraz z parafią w Marcinkowicach organizujemy pielgrzymkę na Kretę, do miejsc związanych z początkami chrześcijaństwa oraz ze św. Pawłem i Tytusem. Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych odbędzie się w środę 8 maja o godz. 19:00 w Centrum Formacji.

11. Składamy najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych Parafian polecamy  Bożemu miłosierdziu.