Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

V Niedziela Zwykła - 2024-02-04
Data dodania: 2024-02-04

1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki…

Naszym niedzielnym kaznodzieją jest ks. Piotr Rozpędowski - diecezjalny duszpasterz młodzieży. Po każdej Mszy świętej będzie istniała możliwość wsparcia finansowego działań młodzieżowych w naszej archidiecezji. Na darczyńców czekają różańce przywiezione przez ks. Piotra z Medjugorie

O godz.13.00 Msza św. w intencji wykonawcy - Mariusz Drapikowski i ofiarodawców monstrancji Świętej Rodziny oraz jej poświęcenie.

2. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.

3. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb.

4. W niedzielę 11 lutego Apostolskie Nutki serdecznie zapraszają na kiermasz ciast oraz koncerty na Mszach Świętych o godz.10.00 i 11.30. Ciasta będą sprzedawane po każdej Mszy św. lub do wyczerpania. Zebrane środki z kiermaszu zostaną przeznaczone na zakup koszulek na występy dla dzieci z zespołu. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby wesprzeć nasz kiermasz słodkościami upieczonymi własnoręcznie to zapraszamy w sobotę do Centrum Formacji w godzinach od 16.00 do 18.00.

5. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 5 lutego – św. Agata, której wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.

We wtorek, 6 lutego – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

W sobotę, 10 lutego – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta, którą cechowały wielka wiara i ufność wobec Pana Boga.