Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

II Niedziela Zwykła - 2024-01-14
Data dodania: 2024-01-14

1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa

2. W środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.

3. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary.

4. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. Plan kolędy w gablotach przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

5. Dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej o godz. 18.00 Charytatywny Koncert Kolęd na rzecz Hospicjum Domowego Caritas w Oławie. Zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę 21 stycznia zapraszamy na wspólne kolędowanie z udziałem: Zespołu Gaundentes Voces, Szkoły Muzycznej w Wiązowie, Elizy Reteckiej i Ewy Reteckiej ( skrzypce ), Pawła Ożgi i Mikołaja Ożgi. Początek kolędowania godz.17.00.

7. Za tydzień zbiórka ofiar na monstrancję Świętej Rodziny.

8. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia