Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XVI Niedziela Zwykła - 2023-07-23
Data dodania: 2023-07-23

1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnął podkreślić ich obecność i rolę także w rodzinach oraz lokalnych społecznościach.

2. Dzisiaj też – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary na środki transportu dla misjonarzy - Akcja ŚW. KRZYSZTOF - 1 GROSZ ZA 1 KILOMETR. Na mszach świętych gościmy panią Katarzynę Urban z Polskiej Fundacji dla Afryki.

3. We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy.

4. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych Świętych Małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny.

5. Natomiast w sobotę, 29 lipca, przypada liturgiczne – na mocy decyzji papieża Franciszka – wspólne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. Uzasadniając papieską decyzję o wpisaniu wspomnienia trojga rodzeństwa z Betanii do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego, Kongregacja ds. Kultu Bożego przypomniała, że w ich domu w Betanii Pan Jezus doświadczył rodzinnej atmosfery i przyjaźni. Marta udzieliła Mu gościny, Maria wsłuchiwała się pilnie w Jego słowa, a Łazarz wyszedł z grobu na polecenie Tego, który upokorzył śmierć. Wpatrujmy się w ich przykład, abyśmy tak samo jak oni otwartym sercem przyjmowali Pana Jezusa, jednocześnie pilnie słuchali Jego nauki i z wdzięcznością przyjmowali łaski, którymi nas obdarza.

6. Ci z Was, którzy uczestniczą w naszych uwielbieniach z pewnością słyszeli w ostatnim czasie o planie zorganizowania Seminarium Odnowy Wiary, po którym chcielibyśmy założyć w naszej parafii wspólnotę ewangelizacyjno-uwielbieniową, aby razem podążać za Chrystusem i posługiwać w naszej wspólnocie parafialnej darami jakimi Bóg nas obdarza. Jeśli czujesz, że chcesz posługiwać w naszej wspólnocie uwielbieniowej modlitwą wstawienniczą, śpiewem, grą na instrumencie, bądź jakimkolwiek talentem, którym Bóg Cię obdarzył to jest to serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w seminarium odnowy wiary. 

Seminarium rozpocznie się w środę 13 września Mszą Świętą o godz. 18. Będzie trwało 10 spotkań w środy, które podane są na plakatach przed kościołem i na Facebooku parafialnym. Po seminarium osoby chętne będą mógłby pozostać w formacji, aby założyć wspólnotę. 

Zapisy do 5 września u księdza Adama. 

7.Jest jeszcze kilka wolnych miejsc  na pielgrzymkę autokarową  do Medziugorie od 23 do 29 października. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Adama. 

8. 7. Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę, to nie tylko pątnicy pieszo zmierzający na Jasną Górę, ale także pielgrzymi duchowi. Zapraszamy do dołączenia do grona duchowych uczestników 43. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Jak co roku każdy duchowy pielgrzym otrzyma dedykowany przewodnik i znaczek pielgrzymkowy. Zapisy w kancelarii.

9. Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę będzie nocować w Oławie 31 lipca. Chętne rodziny do przyjęcia pielgrzymów  na nocleg  prosimy o zgłoszenia w kancelarii.

10. W przyszłą niedzielę na mszach św. o godz.8.00, 10.00, 11.30 będziemy gościli pana Mariusza Drapikowskiego wiceprezesa Stowarzyszenia COMUNITA REGINA DELLA PACE, który zaprosił naszą parafię do Dzieła Gwiazd na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju, aby przez wspólną modlitwę na całym świecie, za wstawiennictwem Maryi Królowej Pokoju wypraszać dar pokoju pomiędzy narodami, w społeczeństwach, rodzinach i w każdym ludzkim sercu. Przedstawi projekt monstrancji do naszego ołtarza adoracji.