Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

X Niedziela Zwykła - 2023-06-11
Data dodania: 2023-06-11

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                      Oława  11 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dobiegamy prawie połowy czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? Dziś modli się z nami ks. Rafał Jarosiewicz, który w październiku poprowadzi w naszej parafii misje święte.

2. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17.30 gromadzimy się w naszym kościele na nabożeństwie do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, a następnie Eucharystia. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

3. We wtorek, 13 czerwca o godz.17.00 nabożeństwo fatimskie.

4. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nowenny.

5. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz.18.00 poświęcenie wianków.

6. Zaś w piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

7. A w sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii o godz. 9.00 oraz wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

8. Tydzień temu w naszej parafii odbył się „Dzień dziecka u Apostołów”. Był to dzień, pełen uśmiechu, radości oraz wspaniałej zabawy. Dziękujemy za obecność każdego dziecka i ich rodzin. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować osobom, które pomogły. Dziękujemy rodzicom, młodzieży oraz osobom, które upiekły ciasta oraz pomogły w przygotowaniach. Dziękujemy sponsorom: sklep papierniczy Liberty, Netto, firmie Wena, instytucjom państwowym - Urzędowi Miasta, Urzędowi Gminy oraz Starostwu Powiatowemu. Dziękujemy również bardzo serdecznie za obecność oławskiej straży pożarnej i policji. Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas a  zaangażowanym dziękujemy za pomoc, wsparcie i Wasze wielkie serce.

9. Zmarli: Salomea ZIELIŃSKA, Helena BUJAKIEWICZ, Wiktor PASIEKA,  Lesław CHACIA

W tym tygodniu patronujĄ nam:

Wtorek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych (wspomnienie obowiązkowe).

Środa, 14 czerwca – św. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności (wspomnienie obowiązkowe).