Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Chrystusa Króla - 2021-11-20
Data dodania: 2021-11-20

1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej. Po Mszy Świętej o godz.13,00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi.

2. Zapraszamy na Wielką Nowennę do Świętego Andrzeja Boboli 22-30.11.2021 w intencji o Boże Błogosławieństwo i Bożą ochronę dla naszej Ojczyzny! Po wieczornej Mszy Św. odmawiać będziemy litanie do Św. Andrzeja Boboli kończąc modlitwą ,,Pod Twoją Obronę"

3. W środę o godz.18.00  Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele codziennie o godz.6.45 W pierwszą niedzielę Adwentu poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można nabyć w holu świątyni lub kancelarii.

5. Serdecznie zapraszamy na adwentowy wieczór uwielbienia za tydzień w niedziele 28 listopada. Wieczór zainaugurujemy uroczystą Mszą Świętą o godz. 19.15, od godz. 20.00 rozpocznie się konferencja zaproszonego gościa, egzorcysty o. Maksymiliana Stępnia, później nastąpi wspólne uwielbienie.

W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie z zespołem Nuntis, modlitwa wstawiennicza i modlitwa o uzdrowienie, modlitwa w intencji świętości naszych rodzin oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Będzie również można przynieść swoje wieńce adwentowe, które zostaną poświęcone w trakcie nabożeństwa uwielbieniowego.  

Bądźmy w tym szczególnym dniu rozpoczynającym adwent w naszej świątyni. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach przed kościołem. 

6. Tradycją naszej Scholi - Apostolskich Nutek jest coroczne włączanie się w Mikołajową Pakę dla Dzieciaka na rzecz przyjaciół z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu. Zakład ma pod całodobową opieką medyczną i rehabilitacyjną ponad 60 niepełnosprawnych dzieci, w wieku od kilku miesięcy do ukończenia 18 roku życia, wśród których są dzieci z całej Polski. Zakład prowadzony jest przez Zgromadzenie sióstr Maryi Niepokalanej.  Do IX edycji chcemy także zaprosić wszystkich ludzi dobrej woli z naszej parafii. Produkty, które możemy przynieść to: kleiki, kaszki, słoiczki, herbatki, soczki, musy dla najmłodszych; żywność: ryż, cukier, makarony, kasze, płatki owsiane, kukurydzane, budynie, kisiele, galaretki, miód, dżemy, nutella, kakao, herbaty, olej, syropy owocowe, owoce w puszkach, ciastka i inne słodycze; artykuły pielęgnacyjne dla dzieci: pampersy rozmiar 4-6, chusteczki nawilżane i higieniczne, kosmetyki dla dzieci (pudry, zasypki, balsamy, płyny do kąpieli, szampony, pasty, szczoteczki, kubeczki do mycia zębów, gumki i spinki do włosów); artykuły przemysłowe: ręczniki papierowe, proszki i płyny do płukania, płyny do naczyń i okien itp.

Zbiórka produktów dla dzieci odbędzie się w naszej parafii za tydzień 28 listopada

. 7. W przyszłą niedzielę tj. 28 listopada młodzież ze wspólnoty Agape zaprasza na kiermasz adwentowy. Do nabycia będą własnoręcznie przygotowane i pięknie udekorowane lampiony z myślą o dzieciach, które będą uczestniczyły  w Roratach. Niech światło płynące z lampionów rozświetla nam "Drogę do Betlejem" - temat przewodni tegorocznych rorat.

8. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby swoim śpiewem ubogacać liturgię poprzez wykonywanie psalmów responsoryjnych. Chętnych prosimy o kontakt z p. organistą Pawłem po mszach świętych.

9. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na tacę oraz na konto parafialne. Składamy wielkie podziękowania wszystkim, którzy wspierają finansowo i duchowo naszą parafię.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Michał choptiany, Halina Dromontt, Paweł Kimak, Alicja Murawska. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

12. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.