Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XXX Niedziela Zwykła - 2021-10-24
Data dodania: 2021-10-24

                           

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                                           Oława 24 października 2021

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

2. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe rozpocznie się o godzinie 17:00 i będzie połączone ze śpiewem starożytnego hymnu maryjnego - Akatystu ku czci Bogarodzicy.
Śpiewom przewodniczyć będzie Chór Stanislaum z Wrocławia pod dyr. Pawła Ożgi. Serdecznie zapraszamy.

3. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 17.30. Dzieci komunijne w środę i piątek.

4. Serdecznie zapraszamy na wieczór uwielbienia ze świętymi 31 października w niedzielę w Wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. Wieczór rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą o godz. 19.15, od godz. 20.00 rozpocznie się uwielbienie. W programie: konferencja dialogowana ks. Piotra Rozpędowskiego i ks. Adama Bilskiego, adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie z zespołem Nuntis, modlitwa przy relikwiach kilkudziesięciu świętych, procesja z pochodniami, relikwiami i Najświętszym Sakramentem na zewnątrz oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Z bocznych ołtarzy można zabrać ze sobą formularze wypominków

6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przed kościołem nasza młodzież ze wspólnoty AGAPE organizuje kiermasz związany z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Do nabycia miedzy innymi znicze zdobione przez młodzież. Fundusze uzyskane z kiermaszu przeznaczone zostaną na kupno koszulek z oficjalnym logiem wspólnoty AGAPE, które młodzież będzie nosiła podczas różnych wydarzeń. Osoby które chciałyby wesprzeć organizację kiermaszu poprzez podarowanie lub przygotowanie ozdób proszone są o kontakt z księdzem Jakubem.

7. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych (Msze Święte jak w niedzielę oprócz godz.13.00) i Dzień Zaduszny. Msza św. na cmentarzach o godz.14.00 2 listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych.

8. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:Zbigniew MIJAŁ, Alicja DZIEWIĘCKA, Kazimierz BAZYDŁO.Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

10. W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.